Placatá Země - videa

Tato videa jsou v angličtině. Zde odkaz na česká videa nebo polská videa.

Pokud jste zde poprvé, začněte zcela dole od nejstarších videí po nejnovější (nahoře):
 
Průvodce návštěvníka Ploché Země
21 Otázek a odpovědí - české titulky
 

 

 

Placatá Země: Absurdita teorie Glóbu!

The Global Absurdity

Kdybyste chtěli někomu tvrdit před několika staletími, že Země je koule, vysmáli by se vám a ťukali si na čelo, že jste blázni. Chtěli by vědět, jak je možné, že vzduch atmosféry a mraky neprofičí kolem a vidět nějaké důkazy. Absurdní je, že dnes je to naopak. Když ti dává smysl, že Země je nehybná a placatá, pak jsi považován za blázna :)

 

Placatá Země: Důkaz č. 22 -Coriolis efekt
Flat Earth Proof 22 - The Coriolis Effect

Tvrdí se, že když vylijeme vodu do umyvadla na severní polokouli, tak se voda točí ve směru hodinových ručiček, zatímco na jížní polokouli opačným směrem. Údajně i střelci si musí nastavit svá měřidla při střelbě, ale tak to není. 

 

Placatá Země: Důkaz č. 21 - Mořské vlny
Flat Earth Proof 21 - The Tides

Jak jen je možné, že by gravitace Měsíce způsobovala vlny na moři?  Bližší průzkum ukazuje, že tomu tak není. Pohyb Měsíce není shodný s pohyby vln. Kdyby to ale jen přece byla pravda, jaktože v naších řekách, jezerech, přehradách není taky příliv a odliv jako na moři? Žádná gravitace Měsíce neexistuje. Zkoumej a ptej se!

 

Placatá Země: Důkaz č. 20 - Další experimenty
Flat Earth Proof 20 - More Experiments

Další experimenty dokazují, že Zěmě není zeměkoule, ale placatá Země. Stále věříš, že naše Země je kulatá? Probuď se ze lží, ve kterých nás vychovali. Zkoumej pro sebe a pokládej si otázky.

 

 

Placatá Země: Důkaz č.19 - Rovný horizont
Flat Earth Proof 19 - Revisiting the Level

Vodní hladina je vždy rovná. Každý si to může přezkoušet. Žádné zaoblení nebylo nikdy prokázáno. Naopak, hodně experimentů prokázalo, že hladina je vždy rovná, horizont rovný a země placatá.

 

Placatá Země: Důkaz č.18 - Gravitace nebo Hustota?
Flat Earth Proof 18 - Gravity or Density?

Na Zeměkouli neexistuje něco jako dole a nahoře, vše je údajně přitahováno ke středu zeměkoule. Selský rozum a zkušenost nám říká, že když se něco točí, odstředivá síla vše volné vypuzuje ven. Stačí se posadit na kolotoč a pustit se. Je nám však tvrzeno, že existuje zázračná síla zvaná gravitace, která vody naších oceánů drží při zemi. Kdyby tomu tak nebylo, přece by nám to Galileo, Newton a další vědci řekli... Nebo je gravitace jen vymyšlenou neprokázanou teorií?

 

Placatá Země: Důkaz č.17 - Zatmění slunce a měsíce
Flat Earth Proof 17 - Eclipses

Jak dochází k zatmění slunce a měsíce? Staví se mezi slunce a měsíc naše země, jak nám tvrdí moderní astronomové? Nebo je to černé slunce, jak uvádí dávné mytologie? 

 

Placatá Země: Důkaz č.16 - Magnetický sever
Flat Earth Proof 16 - Magnetic North

Víš, že ručička kompasu ukazuje vždy na sever? I když se nacházíš na "Jížní polokouli", tak je to stejné? A co všechny teorie o zemském jádru? Pouhá spekulace. Nejhlubší vrt dosáhl pouze do hloubky 12 km. Mimochodem kulovité magnety nikde v přírodě neexistují, které by měly centrum magnetismu ve svém středu - jádru. Ale kruhové magnety existují: mají sever ve svém středu, kdežto jih na okraji magnetu. Přesně jak to má placatá Země.

 

Placatá Země: Důkaz č.15 - Východ a západ slunce
Flat Earth Proof 15 - Sunrise, Sunset 

Vlhčí nebo suché ovzduší ovlivňuje, jak vidíme světlo i slunce a měsíc. Ve velmi suché oblasti je dobře vidět, jak se slunce nad námi vzdaluje, až se mění v malý bod na obzoru. Při vlhkém ovzduší se ztrácí z dohledu rychleji a budí dojem, že padá dolů - zapadá, nebo stoupá vzhůru - vychází.

 

Placatá Země: Důkaz č.14 - Satelity
Flat Earth Proof 14 - Satellites

Už jsi někdy viděl satelit? Jsou lidé, kteří tvrdí, že vidí satelity na noční obloze. Zvaž to: Satelity se údajně pohybují minimálně ve výšce 160 km a největší satelity jsou velikosti autobusu. Myslíš, že dokážeš vidět autobus, který je pouze 20 km daleko? A víš, že se údajně pohybují v termosféře? Aluminium se taví při teplotě 660 st. Celsia, ale v termosféře je přes 2000 stupňů celsia. Skutečně věříš, že tam nad námi jsou satelity? Nevěř všemu, co ti kdo poví nebo ukáže na obrázku.

 

Placatá Země: Důkaz č.13 - Mezinárodní vesmírná stanice
Flat Earth Proof 13 - The International Space Station

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) se podle NASA pohybuje v orbitální výšce přes 300 km nad mořem v termosféře ... Počkat! V termosféře? Tam kde je díky vysoce energetickému solárnímu záření přes 2000 stupňů Celsia?  Hmmm. Jenže Mezinárodní vesmírná stanice je vyrobena povětšinou z hliníku, který má bod tání 660 stupňů Celsia. Jak pak může vydržet teplotu přes 2000 st. Celsia? NASA se do svých lží stále více zamotává a podává vysvětlení bez skutečného logického vysvětlení... Více ve videu.

 

Placatá Země: Důkaz č.12 - Enigma Měsíce
Flat Earth Proof 12 - Lunar Enigma

Co nevíte o Měsíci.

 

Placatá Země: Důkaz č.11 - Vnější prostor (vesmír)
Flat Earth Proof 11 - Outer Space

Jsme malou, nepatrnou tečkou v rozpínajícím se vesmíru, která se sám od sebe rozpíná dle evoluční teorie? A jak je možné, že vesmírné vakuum nevsákne naši atmosféru? Že by nebylo tak silné jako údajná gravitace, která však není možné udržet při zemi gumové balónky, ptáky, hmyz a letadla? Přemýšlejte a ptejte se.

 

Placatá Země: Důkaz č.10 - Legendy
Flat Earth Proof 10 - The Legends

Legendy všech civilizací předkládají Zemi jako placatou.

 

Placatá Země: Důkaz č.9 - Autority
Flat Earth Proof 9 - The Authorities

Pročpak si asi nemůžete udělat dovolenou nebo výlet na Antarktidu? Proč je to vojensky hlídané a mezi několik států rozdělené jediné místo na Zemi až do roku 2041? Proč nikdo nepřešel Antarktidu, ani nepřeletěl? Více v tomto videu. 

 

Placatá Země: Důkaz č.8 - Dráhy hvězd
Flat Earth Proof 8 - Star Trails

Pokud se Země pohybuje velkou rychlostí kolem své osy, obíhá kolem slunce a ještě v celé galaxii, pak by bylo nemožné pozorovat hvězdy a souhvězdí v jejich stálých postaveních vůči sobě navzájem. Pravidelný pohyb hvězd a nehybnost Polárky dokazují, že Země je nehybná.

 

Placatá Země: Důkaz č.7 - Dole na jihu
Flat Earth Proof 7 - Down South

Znatelný rozdíl mezi Zeměkoulí a Placatou Zemí spočívá v tom, že od rovníku dolů na jih jsou rovnoběžky stále kratší, zatímco na placaté Zemi stále delší. Pokud by se daly prokázat přímé lety mezi jížními destinacemi Jížní polokoule, pak by to mohlo být jedním důkazem Zeměkoule. Opak je však pravdou. Tyto lety neexistují a v praxi jsou dle Zeměkoule tyto lety naprosto nelogické, zatímco na mapě Placaté Země dávají smysl.

 

Placatá Země: Důkaz č.6 - "Polární" klimata
Flat Earth Proof 6 - "Polar" Climates

Kdybychom žili na Zeměkouli, kterou ozařuje milióny km vzdálené slunce, byly by podmínky v arktické i antarktické oblasti podobné. Skutečnost však ukazuje, že tyto dvě oblasti jsou velmi odlišné.

 

Placatá Země: Důkaz č.5 - Paprsky slunce
Flat Earth Proof 5 - Solar Rays

Každý, kdo sleduje občas sluneční paprsky vycházející od slunce, ví, že tyto paprsky se rozcházejí směrem k Zemi. To svědčí o tom, že slunce není milióny kilometrů daleko, ale jen tisíce. Kdybychom žili na kouli, dopadaly by k nám sluneční paprsky téměř rovnoběžně z takové dálky, jak nám tvrdí NASA.

 

Placatá Země: Důkaz č.4 - Horizont
Flat Earth Proof 4 - The Horizon

Ať už se ocitnete kdekoliv, všude dokola je vidět horizont v úrovni vlastních očí. To platí bez ohledu na nadmořskou výšku, ze které se člověk nebo kamera dívá. Kdybychom žili na kouli, pak by se stoupající výškou zůstával horizont níže a níže. Ale praxe je jiná. Viz příklady ve videu.

 

Placatá Země: Důkaz č.3 - Zemský obzor!
Flat Earth Proof 3 - Land Ho!

V tomto videu uvedeno mnoho pohledů na vzdálenosti a objekty, které by nebylo možné vidět, pokud by Země byla kulatá s obvodem okolo 25.000 mil (asi 40.000 km). A jak by bylo možné vidět světlo majáků i z několika desítek kilometrů? Vzdálenosti viditelnosti slavných majáků uvedeny ve videu.

 

 

Placatá Země: Důkaz č.2 - Zásady pilotů
Flat Earth Proof 2 - Pilot Principles

Kdyby jsme žili na kouli rotující rovníkovou rychlostí 1600 km/h, jak by bylo možné létat z východu na západ a opačně za stejnou dobu? Jak by bylo možné přistávat na přistávacích drahách ze všech směrů? To je možné jen tehdy, pokud se Země nehýbe.

 

Placatá Země: Důkaz č.1 - Rovina
Flat Earth Proof 1 - The Level

Přírodní fyzikální vlastností vody je najít a udržet si rovnou hladinu. Kdyby byla Země  velkou koulí, kolébající se a poskakující v nekonečném vesmíru, pak by neexistovala skutečně a stále rovná hladina vody. Ale protože je Země ve skutečnosti jedna obrovská rovina, tato základní fyzická vlastnost tekutin je v souladu s naší zkušeností a zdravým rozumem.