Satelity

Tisíce BALÓNŮ nad námi nebo tisíce SATELITŮ? Zvažte sami, co dává více smysl a mrkněte na záběry z Mezinárodní vesmírné stanice ISS, kolik SATELITŮ skutečně napočítáte. Já vidím stále 0. Šálí mne zrak? A co vy?Samozřejmě každý obránce svého kulozemského názoru ihned vymyslí, proč tomu tak je, selský rozum jde stranou, protože není přece možné, aby to vše s tím vesmírem byla jen ILUZE. Ale pro ty z vás, kdo máte oči k vidění a uši k slyšení, pro vás je tady několik zajímavých odkazů ke zvážení.
 
 
 
 
1 - Podmořské kabely - Ne Satelity!
 
 
 
2 - Jak fungují mobilní sítě: Satelity? Ne! 
 
 
3 - Internet vzduchem - Satelity? Ne!
 
 
4 - Google a tisíce balónů - Ne satelitů na oběžné dráze! Projekt Loon!
 
Zde jsou tři videa ohledně Loon projektu:
 
5 - Satelity pro rychlý internet? Že by konečně :)
 
6 - Pozemní věže používá k lokalizaci i Google maps :)
 
V tomto videu se vysloveně říká, že není potřeba GPS a že se používají pozemní věže :)
 
anebo LORAN z letadel:
 
Takže je možné, že se časem dozvíme, že satelity jsou drahé,... a místo nich se vrátíme k LORANu nebo přejdeme k balónům,... které se nejspíš používají už desítky let. :))
 
 
Jak by se zajistilo, aby balóny létaly po určitých trasách? Zde je video, kde řeší lety na jižní "polokouli" a kde na FE mapě dává proudění větrů mnohem větší smysl, než na zeměkouli:
 
Takže tolik pár odkazů k zamyšlení pro ty, co mají oči k vidění a uši k slyšení. Ale každý si může dále myslet, že ty plechové krámy lítají magickou silou gravitace ve vakuu po dokonalé trase na jakési oběžné dráze, aniž by ona tajemná gravitace je k sobě navzájem, k Zeměkouli, k Měsíci atd.  nepřitahovala. Však je to taková hezká pohádka pro dospělé, hlavně pro kluky :) Ženám často dojde ten nesmysl se zeměkoulí a všemi těmi plechovými krámy daleko dříve, protože nemají tolik bordelu v hlavách, jako my chlapi.
 
Díky Evi za odkazy :)
Mějte se všichni fajn.