Co je dále: 177 km nebo 400 km?

15.02.2018 20:41

Co myslíte, kdybyste měli možnost podívat se na Zeměkouli z výšky 177 km a pak z výšky 400 km, kdy by byla Zeměkoule menší a kdy větší? Selský rozum a zkušenosti říkají, že 177 km je méně než 400 km, proto by Zeměkoule byla blíž a větší než z dálky 400 km. Když ale porovnáte údajně pravý obraz z kamery Mezinárodní vesmírné stanice ISS s pohledem na zeměkouli kamerou Tesla Roadsteru Elona Muska, zjistíte, že to mají přesně naopak. Což je zhola nesmysl. 

 

První obrázek je záběr z živého vysílání z Mezinárodní vesmírné stanice ISS z výšky 400 km. Nižší obrázek je z Tesla Roadsteru Elona Muska ze vzdálenosti 177 km, taktéž z živého vysílání. Jak je možné, že z auta Elona Muska je vidět skoro celá zeměkoule z výšky 177 km, zatímco z ISS vzdálené 400 km vidíme daleko větší objekt? 

 

A proč vidíme jen modrou plochu planety? Kde je pevnina? Téměř půl planety na obrázku a jen samá voda? Jaktože jsou pneumatiky stále v pořádku, když se auto údajně nachází ve vakuu kosmu? A proč se auto nemíjí se satelity v kosmu, které jsou určitě i v této výšce? Proč auto zpětné zrcátko, které v tom autě normálně bývá? Abychom neviděli dozadu? Pořád si myslíte, že ISS a Tesla Roadster jsou skutečné objekty ve vesmíru?