"Země není placatá!" - Přednášky ve Frýdku-Místku od 3.3.2018!

02.03.2018 01:22

Pokud máte malé děti od šesti let a více, tak můžete s nimi navštívit obchodní dům Frýda ve Frýdku-Místku. Ve dnech 3.3. / 17.3. / 31.3. / 14.4. se tam totiž budou konat přednášky na téma ZEMĚ NENÍ PLACATÁ! Pod záštitou Mobilníplanetárium.cz a Česká astronomická společnost. 

 

 

Kdyby se o něco podobného pokusila Česká astronomická společnost v Anglii před sto lety, hnali by je k soudu a chránili své děti, aby se tomu místu vyhýbaly všemi prostředky. Teorie o kulaté zemi a nekonečném vesmíru byla tehdy pro ně naprosto nepřijatelná. Viz článek:

https://www.placata-zeme.cz/news/uz-400-let-vime-ze-zeme-je-kulata-opravdu/

 

Deset procent Francouzů dnes věří, že je Země placatá, a další milióny po celém světě. I v České a Slovenské republice počet zastánců placaté země značně narůstá.

https://www.placata-zeme.cz/news/kazdy-desaty-francouz-veri-v-placatou-zemi/

 

Vyvstává také zajímavá otázka: Pokud někdo tvrdí, že Země není placatá, pak se bavíme o Zemském povrchu. Nejsou na to spíš specialisté geodeti? Proč to řeší astronomové a Česká astronomická společnost? Protože se jím rozpadá krásná teorie o vzdáleném a nekonečném vesmíru? O Vesmírných válkách, mimozemšťanech, vzdálených letech na Mars a všude, kam je napadne a co si člověk nemůže sám ověřit?

 

Před nějakým časem jsme si vyměnili pár mailů s jedním panem inženýrem, který studoval geodézii na VŠ stavební. Zpočátku měl dojem, že naše výpočty jsou nesprávné. Tak nám napsal, že to je nejspíš špatně. Po naší odpovědi odepsal:
 

Nechtíc jste mě donutil najít moje podklady ze školy (fakulta stavební) a zopakovat si něco z geodézie. Ve výsledku stačí Pythagorova věta. Když se omezím na druhou a třetí variantu pozorování z obrázku na Vašem webu, musím říct, že vzorec D = 3570*H^1/2  je správně. Musím Vás rehabilitovat i ohledně dosazení – zkoušel jsem pár vzdáleností, sedí to. Dokonce i těch 127 m na 40 km je správně. No, nevím sice co to znamená pro Vaší teorii, ale málokdy je u moře na 40 km vůbec viditelnost. No, zkusím příležitostně vyzkoušet.

 

Zde jeden experiment nad oněch 40 km:
Kauai - Oahu: 174 km! Kde je to zakřivení Zeměkoule? Není!

 

O které výpočty se jednalo, že jsou správně? O tyto. Vidíte v nich, na jakou vzdálenost by měl být spád pod horizontem, pokud je země kulatá, jak nám předkládají všechny fotografie NASA, učebnice, média i každé televizní zprávy. Samozřejmě i Česká astronomická společnost, atd. Na vzdálenost 40 km  (od vypočítaného horizontu) by tedy nemělo být nic do nadmořské výšky 127m vidět. A na pouhých 10 km to už dělá necelých 8 metrů. To máte asi tak dvě patra baráku. A když se díváte na Alpy nebo Vysoké Tatry 200 km daleko, taky vidíte něco, co byste při zakřivení Země neměli vidět.

 

Výpočet zakřivení

 

Je ve hvězdách napsáno, že je Země kulatá nebo placatá? Že je Země kulatá, tam rozhodně napsáno není. Ale že je Země placatá, nebo přinejmenším nehybná, statická, to se dá odvodit podle pohybu hvězd po kružnicích okolo nehybné Polárky, podle pohybů a velikostí Slunce i Měsíce a jeho fází.

 

Pokud tedy někdo bydlíte ve Frýdku-Místku nebo si tam uděláte cestu, můžete se zúčastnit přednášek, určitě budou zajímavé. Ale pozor na krásné a poutavé animace, nemusí zjevovat pravdu. Jsou to jen obrázky. Nejlepší je pravidelně sledovat skutečnou noční i denní oblohu tam, kde bydlíte, a na dovolené.

https://www.ocfryda.cz/zeme-neni-placata/143