Všechny rakety padají do moře?

27.02.2018 18:46

Jak určitě víte, na start rakety se nemůže jen tak někdo z okolí přijít podívat. Co kdyby si to nafilmoval a ještě k tomu nespolupracoval? Z nedaleké dálnice se podařilo někomu nafilmovat nedávný start a výstup rakety SpaceX Elona Muska s autem Tesla Roadster. Je to dramatické: Raketa stoupá, stoupá, ale pak zase padá a padá... ale NASA vás ukecá, že to tak vlastně musí být. 

 

Nikdy vás nenapadlo, proč ty rakety neletí přímo rovně nahoru, než se ztratí v nedohlednu? A přitom balóny vyslané vzhůru s kamerami dopadnou po hodinách letu jen několik desítek kilometrů od místa startu? A proč nejsou lepší záběry a celou dráhu letu rakety až do kosmu? A proč všechny rakety letí nad oceán? Co když je to proto, aby pak spadly do vody a nikdo o tom nevěděl?

 

Já vím, pro milovníky astronautiky je to těžká a nepřijatelná myšlenka, zhroutil by se jim celý jejich svět, jejich modla. Ale vážně: zkuste najít nesestříhaný záběr rakety, která doletí až do kosmu a pokud možno směrem nahoru, ne nahoru a pak čumákem dolů. Nenajdete.

 

 

Všechny rakety padají do oceánu...

 

 

NASA nikdy nevyslala raketu do vesmíru. A SpaceX dělá totéž, klame, jak to jen jde a NASA a vláda USA to sponzoruje. V následujícím videu je rozhovor se svědkem, ženou, která bydlí na Floridě. 18.6.2016  seděla venku před barákem a nedaleko od jejího domu proletěla raketa a pak letěla paralelně s hladinou. 

 

Neměla tušení o tomto startu, zjistila to až když zavolala známým a ti ji potvrdili, že to byla raketa SpaceX - Falcon9, která měla dopravit náklad na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Když se dozvěděla o příštím letu, byla pozornější a něco i vyfotila. Ve své ruce měla svůj telefon, na který to nahrávala a zároveň sledovala na notebooku živé vysílání tohoto startu. 37 sekund po startu už viděla, že se to blíží k jejím domu. Záběry z vysílání se neshodují s tím, co s manželem viděli. Rozhovor s tímto svědkem v následujícím videu.

 

 

Občas se to nepovede ... a hračka se rozbije

 

 

A copak chystá náš dobře známý "Šílený Mike", ze kterého si dělají v médiích srandu?
On to prostě nevzdává a chystá se do výšky 62 mil vertikálně (na rozdíl od NASA a SpaceX)!
Prostě má svůj sen, jde si za tím a najal si inženýry...

 

 

Skutečné rakety versus falešné rakety a CGI!
(Skutečné rakety letí rychle - falešné pomalu, musí nás přece ohromit!)

 

 

A jak lítají raketové modely?