Satelit DSCOVR - Roční časosběrné video z 1.500.000 km od země?

19.02.2018 17:58

Další pohádka z NASA. Deep Space Climate Observatory (DSCOVR, dřívěji Triana, neoficiálně GoreSat) je NASA/NOAA satelit (družice). Do kosmu ho nedostal nikdo jiný než SpaceX a Falcon9 Elona Muska 11. února 2015 z Cape Carneval... Ale nejdříve potřebujeme napínavý příběh, který chytne za srdce: Pozor! Start rakety Falcon9 se satelitem! Podaří se? Nespadne do moře? Kdo ví... (vypadá to, že padá, tak jako všechny ostatní rakety)

 

 

A teď hurá... už jen 1.500.000 km (milión mil) směrem ke Slunci. Pro názornost jeden obrázek NASA.

 

 

Tento satelit DSCOVR je totiž výjimečný! Bude házet očko na obojí: jak Slunce, tak i Zeměkouli, dle NASA. Představte si, že tento kus plechu a drátů si letí milión mil - tedy milión a půl km - vakuem vesmíru, bez člověka, který by ho osobně řídil. Letí si vakuem, a pak se sám zastaví přesně na hranici L1, což je tzv. Lagrange point 1, kde jsou údajně odstředivé (centrifugální) síly Slunce a Země v rovnováze.

 

 

Takže se zastaví a rozhodne se obíhat po celý rok přesně mezi Zemí a Sluncem v této vzdálenosti 1.500.000 km od země po "unstable L1" (nestabilním L1). Ale to není vše, DSCOVR bude taktéž dávat včasná varování o tom, co přichází od Slunce, a zároveň bude fotit Zeměkouli. A tak se údajně stalo a povedlo. Vzniklo z toho časosběrné video ukazující celý rok snímků snímaných co dvě hodiny. No prostě BOMBA!... Nebo tomu snad nevěříte? My bohužel ne.

 

Ale jak vůbec vypadá satelit, který se dokáže přiblížit žhnoucímu Slunci o 1.500.000 km? Jaká je tam teplota a jiné vlivy? To musí být neskutečně vzácné a oddolné materiály, ze kterých je vyroben, že? Musí přece oddolat žhavému Slunci a krutým podmínkám vesmíru, překonat Van Allenovy pásy... A elektronika, optika, řízení, navigace, motory (pro vakuum)... to vše musí být přímo geniální. Tady je pár odkazů a obrázků (další obrázky si najděte sami, ale moc jich není).

https://directory.eoportal.org/web/eoportal/satellite-missions/d/dscovr

https://space.skyrocket.de/doc_sdat/dscovr.htm

https://www.theatlantic.com/technology/archive/2015/07/our-new-and-daily-view-of-the-blue-marble/399011/

https://www.aerospace-technology.com/projects/deep-space-climate-observatory-dscovr-satellite/

 

 

 

 

Toto těleso doletělo samo 1.500.000 km směr Slunce? Žádný satelit, odpad, meteor, neznámé vesmírné těleso, ufffoooon... ho nesestřelil? Pak se vydalo po nějaké "nestabilní" oběžné dráze L1 přesně mezi Zeměkoulí a Sluncem, a sice po celý rok tak, že Zeměkoule byla stále 100% osvícená Sluncem? Kamera je přesně tak natočena, že je obraz vycentrovaný po celý rok? A Měsíc neobíhá každý den Zeměkouli? Proč není vidět v záběrech, když se satelit nachází v jedné přímce mezi Zeměkoulí a Sluncem milión mil daleko? Jak se ovládá, komunikuje, řídí takový satelit na vzdálenost 1.500.000 km? A jak posílá fotografie v takové kvantitě a rozlišení na Zemi skrze vakuum vesmíru a na tuto dálku? A co s těmi signály udělají Van Allenovy pásy? Neroztaví se na Slunci některé materiály nebo elektronika? Těch otázek je určitě mnohem více... Tak to jen pro vaše zamyšlení. 

 

Zde je ono NASA celoroční časosběrné video ze snímků co 2 hodiny z EPIC kamery satelitu DSCOVR.

 

"Je snazší oklamat lidi, než je přesvědčit, že byli oklamáni."

Mark Twain

 

Níže pár videí Flat eartherů, kteří tomu ale vůbec nevěří. Divíte se?

 

 

Lži se nacházejí v detailech. Viz Měsíc, který nerotuje v následujícím videu.
Nerotuje ani kolem své osy, ani tak, jak ho vidíme my ze země.

 

Za tuto celou hračku a komedii sklidila NASA a spol asi 844.000.000 USD!

Všimli jste si jedné věci? Měsíc je tmavý, jakoby ve stínu. A přitom musí být osvícený Sluncem, jelikož je satelit s kamerou mezi Zemí a Sluncem, má tedy Slunce za zády. Vidíme tedy onu tajemnou "odvrácenou" stranu Měsíce, která je tmavá v porovnání Měsíce, který známe, zatímco Zeměkoule září? :) To přece nedává smysl, pokud se držíme Velkého třesku a gravitace... To asi proto, že ani Velký třesk a Evoluce nedávají smysl.

 

Další video rozebírá DSCOVR satelit a jeho snímky
Konečně máme v dálce kameru, která snímá zeměkouli... nebo ne?

 

Další a další videa si můžete najít sami.