Proč už nevěřím NASA? - 4: 6x na Měsíci - ale už to nedokážeme!

04.01.2018 10:55

12 mužů bylo na Měsíci (400.000 km) v letech 1969-1972: Apollo 11 (Amrstrong, Aldrin), Apollo 12 (Conrad, Bean), Apollo 14 (Shepard, Mitchell), Apollo 15 (Scott, Irwin), Apollo 16 (Young, Duke), Apollo 17 (Schmitt, Cernan).

 

Od prosince 1972 ani ťuk....

"Zničili jsme technologii... a teď ji budeme muset pracně znovu nalézt..." říká Don Pettit. "Já bych tam letěl ihned, v nanosekundě!"

Zajímavý je i jeho další výrok:"Jediným limitem pro budoucnost lidstva je naše vlastní představivost."

 

 

Ale to není celý problém. Dokonce se ani nemůžou najít žádné videozáznamy pořízené na Měsíci. Ty kilometry a kilometry filmu... Kde se poděly? Prostě v NASA archívu to ne a ne nalézt. Další smrtící rána pro cesty na Měsíc přišla s odhalením Van Allenových pásů. Pan Michal Švanda ve svém článku ve 100+1 z r. 2016 uvádí o nich toto:

 

Radiační dávky ve van Allenových pásech by byly pro člověka smrtelné, většina kosmických letů se však odehrává pod jejich hranicí. Skrz pásy tak prolétala jedině Apolla při cestě k Měsíci, lodě se ovšem kritickými oblastmi pohybovaly velmi rychle, takže pro astronauty nepředstavovala tamní radiace vážnější riziko.

 

 

A jak se vlastně taková několikatunová raketa s posádkou a vším potřebným k životu a dýchání pohybuje "velmi rychle" ve vakuu? A co gravitace Země, Měsíce, ty překonává v pohodě? Jaký motor, palivo používá? A pokud dochází k hoření, kde vzala tolik kyslíku, který je ke spalování potřebný? Více lidem to vrtalo hlavou a na youtube naleznete vícero pokusů. Jeden  je zde:

 

 

Ale zpět k Van Allenovým pásům. Pan Švanda tedy vysvětluje, že rakety proletěly hodně rychle ... a díky tomu to bylo bez újmy. Ale jiný expert vysvětluje, že to bylo jinak: Oni neletěli přímo k Měsíci, ale oni ty Van Allenovy radiační pásy obletěli ... Kdo tedy mluví pravdu? Pan Švanda nebo ten expert? A ta oklika musela znamenat asi hodně km navíc, když se podíváme na prezentace o Van Allenových pásech... takže kdo nám lže a mluví pravdu? Zde video experta:

 

 

Mi to nedává smysl a připadá mi to, že se NASA zamotává do svých lží. Proto jim nevěřím. Toto lidé z NASA tvrdí: 

 

1) Kosmonauti létali běžně a bez nehody v letech 1969-1972 na Měsíc

2) Van Allenovy pásy jim nevadily, nic se jim nestalo, nějak to zvládli

3) Pak NASA zničilo technologii (???) a dnes na Měsíc nemůžeme, dokud ji opět nevynalezneme?

4) NASA nemůže najít v archívu filmové záznamy z letů na Měsíc?

5) NASA si neuvědomovala smrtelnost Van Allenových pásů a přesto je obletěli nebo proletěli? 

6) Dnes teprve hledáme způsob, jak raketu ochránit před Van Allenovými pásy?

 

Tobě to dává smysl? Každý má právo na svůj názor.