Proč už nevěřím NASA? - 2: Virtuální realita

04.01.2018 00:34

NASA disponuje nejnovějšími software na virtuální realitu a může nám předložit prakticky cokoliv. Pomocí virtuální reality může být v jedné místnosti (nebo ISS) více lidí, kteří jsou v reálu každý někde zcela jinde. A to taky NASA dělá a pak nám to ukazuje jako skutečné záběry. Jenže dělá chyby. Někdy se v live show některá kamera nesepne v pravý čas, tak tam třeba něco chybí nebo se nezakryje, co by nemělo být vidět.

 

Například se v pravém rohu obrazovky najednou objeví plyšák, který tam nebyl, prostě se tam objeví z ničeho nic, a astronautka ho pak vezme do ruky a hraje si s plyšákem. Každému, musí být jasné, že to je jen virtuální obraz. Ale proč to NASA dělá? Proč používá virtuální realitu, pokud je ISS skutečná a ve vesmíru? 

 

Proč používá NASA při filmování astronautů ISS modré nebo zelené pozadí?

 

Další šířenou chybou na netu je případ, kdy v pozadí live show na ISS se pohybuje jiný astronaut, který zjevně visí na drátě a posouvá se přes zadní chodbu zleva do prava. Ale virtuálně se něco nepovedlo a ty dráty, které jsou obvykle při jejich otočkách a pohybech zamaskovány, v tomto případě jsou vidět.

Tady vidíte, že v Mezinárodní vesmírné stanici ISS může být virtuálně každý :)

 

Na toho plyšáka se můžete podívat v tomto video od 2:14. Myslíte, že ho tam potřebují výzkumní pracovníci? A nafukovací zeměkouli? Housle, flétnu, dudy, jojo a další kraviny? Fakt byste si vzali dudy s sebou? :)) Vzadu je celkem obstojná kamera a přesto nejsou z ISS schopni nafilmovat celistvý záběr několika oběhnutí zeměkoule v kuse, aby se tomu dalo věřit? Hodně lidí tato videa z ISS považuje za fake a nachází v nich nedostatky. A proč třeba z ISS nenafilmují Antarktidu? To je celkem jasně sporný a rozdílný pohled na tvar a velikost Antarktidy.

 

 

chyby NASA se najdou v detailech, ale většinu lidí to oblbne a ohromí: Podívejme! Co všechno dokážou! Otočku, kotrmelec, dokonce poletují bonbóny (virtuálně) a paní je pak chytá do ruky... a každý astronaut je happy a vlastně nemají nic na práci, ukazují nám věci, které my tady nedokážeme. Tato myšlenková hra je skvěle promyšlena a většina lidí je z toho unešena. Ale dobrý grafik, který si všímá detailů, vidí chyby. 

A další video ISS s virtuální realitou

A ještě jedno ... fakt vám to připadá normální?

A na závěr ještě trochu hudby z ISS :)