Přenos obrazu z Měsíce? Naprostá nemožnost!

18.02.2018 13:59

Joe Frantz rozebírá NASA a přistání na Měsíci a potvrzuje, že je to podvod: "Je nemožné vysílat takový signál z Měsíce." Joe Frantz je americký filmař, autor, direktor a produkční. V době misí Apollo se záběry objevily jednou dvakrát v televizi, a to bylo vše. Dnes jsou ty záběry uvolněny a lidé si je mohou zpracovat, zpomalit, prohlížet, prozkoumat a přemýšlet o tom. Lidé dnes mají příležitost zrychlit si lunární rover a už to vypadá, že jezdí na poušti. Ale zde je něco, co vám poví Joe Frantz jako člověk produkující filmy, proč je přistání na Měsíci podvod.

 

Joe Frantz vysvětluje:

Protože není způsob, skrze který by měli astronauti tak mocný zdroj - a v oné době dějin - kterým by provedli přenos video signálu až na Zemi. Stoprocentně to nebylo možné! Když bych měl dejme tomu videokameru a produkční by chtěl vidět mé záběry, je zapotřebí vysílač a baterie v mé kameře. Chcete mi říci, že na tak malé vesmírné lodi, v tak malé kameře astronauta, máme dostatek energie k přenosu signálu barevného obrazu až tady na Zemi? 

 

Můžu vám taky říci toto: Když údajně přišel signál barevného obrazu, předělalo se to do černobílého obrazu a uvolnilo do médií. Nebylo to tedy živé vysílání, protože zpracovat takto film zabere hodiny a hodiny. I s těmi nejschopnějšími laboratořemi to zpracování zabere minimálně šest hodin. Proč by tedy dali do médií tento podivný černobílý obraz, když by mohli vysílat v plné barvě? 

 

Média tehdy byla naštvaná, že to nemohla vysílat v barvě, protože NASA to zamítla. Ale to jen tak bokem. Co chci hlavně říci, je to, že s baterií tak těžkou a s malou kapacitou bylo nemožné vysílat obraz na zemi. 

 

Tolik z úvodu tohoto videa níže. Výpočty minimální potřebné energie k přenosu obrazu z Měsíce ve videu od času 7:04. Můžete si taky vypočítat potřebnou energii k vysílání z Tesla Roadsteru Elona Muska, ze sond okolo Marsu, atd. Prostě jedna velká lež a podvod. Ve videu rozebírá inženýr ztrátu v dB na danou vzdálenost. Měsíc je údajně 400.000 km daleko (ve videu 250.000 mil). Inženýr vysvětluje převod z dBm na Watty a kolik Wattů by bylo zapotřebí k vysílání z Měsíce. 

 

 

Já této oblasti moc nerozumím, ale jeden pán mi napsal: 
TV vysílač Kojál má dosah v dobré kvalitě signálu asi tak 50 km. Jenomže vysílá výkonem 100 kW. (To je 100 mikrovlnek nebo praček). Autobaterie má obyčejně tak 50Ah, tzn. 100W žárovka by svítila dejme tomu 10h. 1000W žárovka by se ani nerozsvítila, protože odběr proudu by byl větší než je ta baterie schopná vůbec dodat. I když použijeme parabolu tak na 400000km by sebou muselo Apollo táhnout vagon baterií :-) A pak by ani neodletěli, protože by už nenastartovali :-)

 

V následujícím videu hovoří jiný inženýr o 1. a 2. zákonu termodynamiky a vysvětluje problémy s ISS, satelity a termosférou. Je prostě nemožné, aby tam tyto objekty poletovaly. Pokud tomu věříte, tak se nad jeho argumenty zamyslete. Potřebujete k tomu trochu angličtiny, ale možná vystačí i selský rozum a základní poznatky z fyziky.

 

 

Takže než nás - Flat earthery - odsoudíte za naprosté blázny, zamyslete se raději nad tím, čemu sami věříte a jestli to je v souladu s realitou a skutečnými přírodními zákony. Jestli materiály, ze kterých jsou satelity, ISS, rakety, moduly, sondy vyrobeny, přežijí v termosféře, kde je přes 2000°C. Zdali jsou schopné pohybovat se řízeně ve vakuu, zda jsou astronauti schopni pohybovat se ve svých směšných skafandrech ve vakuu, atd.

 

Zamyslete se taky nad tím, proč vám někdo od mala lže všechny tyto věci a jaký má motiv. Začněte hledat pravdu a naleznete ji. Ne však skrze debaty a argumentaci, ale skrze vlastní zkoumání, pozorování a přehodnocení faktů.