Přenos mikrovlnného signálu na 235 km? Jedině na placaté zemi!

09.03.2018 06:59

 

 

Společnost Exalt Wireless, lídr a inovátor v oblasti bezdrátových systémů spojení pro privátní sítě a internetové infrastruktury oznámila v roce 2016, že jejich mikrovlnné systémy ExploireAir LR 7 GHz byly použity k dosažení spolehlivého vysokorychlostního spojení na vzdálenost 235 km přes vodu. Šlo o vzdálenost ve Středozemním moři mezi Bejrútem a Kyprem.

 

Proč přes moře? Protože tento přenos dat putuje po přímé linii od věže k věži a na moři nejsou žádné překážky, ani nehrozí, že se tam bude v budoucnu něco stavět. Vysílač a přijímač byly ve výšce 15 metrů (50 stop). Pár flat eartherů si tedy telefonicky ověřovalo tyto informace u samotné společnosti Exalt Wireless a firma to jen potvrdila.

 

 

Co to znamená? Znamená to, že vodní hladina moře je každopádně rovná a nezaobluje se dle údajného zakřivení zeměkoule. Kdyby totiž země byla kulatá, nebyl by tento mikrovlnný přenos dat vůbec možný. Podmínkou je přímá linie signálu od věže k věži. Jak by vypadalo toto zakřivení?

 

Kdyby byla země koule, signál z vysílače by dorazil pouze k horizontu ve vzdálenosti 14 km. Druhá věž by byla 3837 metrů pod horizontem. Přenos dat tímto mikrovlnným spojem by nebyl po přímé linii vůbec možný a přesto byl podmínkou pro tento přenos.

 

Online kalkulátor zakřivení a spádu: 
https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/
 

 

 

Exalt website: https://www.exaltcom.com/ 

Článek o tomto novém světovém rekordu pro mikrovlnné spojení:

https://www.marketwired.com/press-release/exalt-sets-new-world-record-for-microwave-link-distance-2094649.htm

Engineering and Technology: https://ethw.org/Microwave_Link_Networks

 

Pokud je toto spojení možné jedině po přímé linii, jak tvrdí společnost - a ta tomu určitě rozumí - pak je jedinou možností tohoto přenosu rovná vodní hladina bez jakéhokoliv zakřivení. A 235 kilometrů je už pořádná vzdálenost. Je to tedy další důkaz k tisícům jiných experimentů po celém světě, dokazujících, že vodní hladina je na velké vzdálenosti taktéž rovná a země není kulatá, jak nám tvrdí kompozitní fotografie, videa, učebnice, úvody TV zpráv a pořadů po celém světě.