Precese zemské osy a Polárka na jednom místě? Blbost!

06.03.2018 18:30

Pokud jste někdy viděli časosběrné video hvězdné oblohy s Polárkou, vidíte ji naprosto bez pohybu. Malou tečku, kolem které ostatní hvězdy opisují kružnice. Proto se jmenuje Polárka, protože je přesně nad Severním pólem, nebo taky Severka či North Star.

 

 

Polárka je ta hvězda v samém středu kružnic. K ní údajně směřuje naše zemská osa. Představte si, že Polárka je 430 světelných let daleko od Země. Pro představu: pouhých 8 minut činí 150 miliónů km, což je 1AU, vzdálenost mezi Sluncem a Zemí. Prostě pro naší představu je to nepředstavitelné, jak je to daleko. Vypočítat si to ale můžete sami.

 

Polárka je tedy hoooodně daleko. A nakloněná zemská osa (66,6°) směřuji přímo k ní. A po celý rok míří přímo k ní. Kdykoliv vidíte Polárku a uděláte si časosběrné video, vždy je nehybná! 430 světelných let daleko???

 

Možná se ptáte: A co má být? Je prostě hodně daleko... Má to pár háčků:

 

1) - Naše Země údajně obíhá okolo Slunce ve vzdálenosti 150.000.000 km. Za půl roku se tedy Zeměkoule i se svou nakloněnou osou ocitne na druhé straně Slunce. Posune se tedy o dvojnásobek této vzdálenosti plus průměr Slunce, které obíhá: 150.000.000 + 150.000.000 + 1.392.684 = 301.392.684 km.

Chápete? Naše údajná Zeměkoule se posune za půl roku o více než 301 miliónů km ve vesmíru i se svou nakloněnou zemskou osou, kterou nikdo nikdy neviděl, ani Zeměkouli nikdo nikdy neviděl, a tato nikdy neviděná zemská osa stále směřuje k Polárce??? Fakt tomu věříte? Nebo myslíte, že časosběrná videa lžou více než tyto teorie? Čemu dáte přednost: Vymyšlené teorii nebo vlastnímu zraku a fotografickému důkazu?

 

2) - Naše Slunce společně se sluneční soustavou se údajně pohybuje také vesmírem rychlostí půl miliónu mil za hodinu. 

Najděte si sami, jak hodně se přesune za půl roku vesmírem a zamyslete se opět nad tou šikmou zemskou osou, jak neustále směřuje k nehybné Polárce. Pořád tomu věříte? Že se vše pohybuje šílenou rychlostí, mění svá místa ve vesmíru a přesto osa Zeměkoule směřuje k Polárce na vzdálenost 430 světelných let a všechny ostatní hvězdy opisují dokonalé kružnice v časosběrném záznamu?

 

3) - Precese zemské osy https://cs.wikipedia.org/wiki/Precese_zemské_osy

Když to napíšu laicky, tak naše zemská osa není stále pod stejným úhlem, ale nějak vibruje. Takže si představte zemskou osu, jak vibruje a přitom neustále směřuje k Polárce, která je 430 světelných let daleko. Jak by se asi musela pohybovat Polárka, aby se neustále vyrovnávala s touto vibrací a byla stále nad osou Zeměkoule? A proč by to dělala? Vždyť to je taková blbost!!! Pan Grygar by řekl - TO JSOU ŽVÁSTY!

 

 

Jak vidíte, sledovat nejen oblohu s hvězdami, ale vše kolem, je mnohdy cennější než sedět nad tabletem či mobilem a cpát do hlavy nesmyslné teorie a krásné animace. Myslíte si opravdu, že ta zemská osa výše směřuje stále k Polárce 430 světelných let daleko? I kdyby vibrovala jen nepatrně? A přitom se Země za půl roku posunula ještě o 301 miliónů km na opačnou stranu Slunce, nehledě na pohyb celé sluneční soustavy ve vesmíru?

 

Pro mne jsou toto žvásty a raději tedy sáhnu po Bibli, abych hledal moudrost v ní a u mého Stvořitele. Ten to ví nejlépe, protože to stvořil a odhaluje své dílo těm, kdo jsou skromní, pokorní a nevyvyšují svou moudrost nad druhé lidi. Konec konců mít správné informace neznamená vůbec nic, pokud člověk nemá v srdci pravou lásku k druhým lidem. A ta zase souvisí s pokorou, která se neopírá o vlastní moudrost, jak je krásně popsáno v listu apoštola Pavla:

 

 

Co když se Slunce, Měsíc a planety pohybují tak nějak?
Jen k zamyšlení.

 

 

A jak bychom mohli například vidět hvězdy?