Odráží Měsíc paprsky Slunce? Fakt tomu věříte?

15.03.2018 11:24

Teorie zeměkoule, sluneční soustavy a celé této fantazie se snaží vysvětlovat přírodní jevy tak, aby tomu člověk uvěřil. Jenže jak říká staré přísloví: "Lež má krátké nohy", dříve nebo později se najdou lidé, kteří tuto lež odhalí a zveřejní... Například se tvrdí, že Měsíc odráží Sluneční paprsky a proto krásně svítí na naší noční nebo denní obloze? Věříte tomu? Už jste si někdy osvítili nějaký šedý kámen a dívali se na něj z dálky? Připadal vám jako Měsíc? Už jste si někdy proměřili teplotu stínu a svitu Měsíce i jeho vlnovou délku a porovnali se svitem, stínem a vlnovou délkou Slunce? Je to velký rozdíl. A takový jednoduchý experiment jako je změřit teplotu ve stínu nebo ve světle Slunce či Měsíce si může provést každý.

 

Ale tento článek je nyní o tom, jestli Měsíc skutečně odráží sluneční paprsky. Pokud ano, muselo by Slunce svítit přímo na Měsíc, ne? Na serveru svetvedy.cz pan Martin Petrásek v článku tvrdí toto:

https://svetvedy.cz/duel-aneb-budiz-svetlo/

 

M. P.: Paprsky světla vidíme, pokud dopadají do našeho oka. Pokud do něj nedopadají, vidět je nemůžeme, protože směřují jinam. Měsíc vidíme proto, že sluneční paprsky se od Měsíce odrazí a ta část, která se odrazí směrem k nám, dopadá do našeho oka, a proto toto světlo detekujeme jako svit Měsíce. Tedy to, co detekujeme jako svit Měsíce, světlem je.

 

V následujícím videu můžete vidět, že realita je jiná než tato teorie a že Slunce se často nachází zcela jinde, než kam směřuje fáze Měsíce. Někdy dokonce vidíte Měsíc v úplňku a zároveň dole na horizontu západ Slunce, což prostě není možné dle¨výše popsané teorie, že Měsíc je odrazníkem paprsků Slunce. A pro milovníky ruštiny to máte s ruským doprovodným slovem, ale pochopitelné je to i bez ruštiny :)

 

 

Buďte opatrní jako hadi a bezelstní jako holubice. Nevěřte všemu jen proto, že někdo nosí bílý kabát nebo má titul CSc, apod. Sledujte sami denní a noční oblohu, fáze Měsíce i vzájemnou polohu Slunce a Měsíce. Je to zadarmo a je to vaše hlava, do které si dáváte informace a přijímáte je jako pravdy.

 

Mimochodem v ruštině je už taky hodně videí na Youtube o placaté zemi. Takže kdo neumíte anglicky, ale jste ještě odkojení ruštinou našeho školního systému let minulých, můžete si vyhledat videa v ruštině.