Odraz Slunce na rovné nebo zakřivené hladině moře

15.02.2018 00:31

Pokud jste žili nebo žijete u moře nebo velkého jezera, víte, že Slunce se odráží při východu i západu na vodní hladině od horizontu až k vám. Tento odraz ve vodě vždy tvoří přímku. Kdyby byla země koule, bylo by moře zakřivené všemi směry. To by mělo zcela jistě vliv na odraz Slunce na vodní hladině a tvar této přímky, která by už nebyla přímkou, ani stejně tlustou čarou. Jaký je rozdíl mezi zakřivenou nebo rovnou vodní plochou můžete sledovat v následujícím videu. 

 

 

Kdybychom neměli v hlavě představu země jako koule, nikdy by nás nenapadlo, že tomu tak je, když pozorujeme vodní hladinu. Ale indoktrinace od dětství dělá své. Světlo, které se odráží na vodní hladině a tvoří přímku a stejně tlustou čáru, dokazuje, že zdroj světla je poměrně blízko (lokální světlo) a že vodní hladina je rovná. Pokud si ale chcete dokázat, že je země kulatá, vytvořte si model z nějaké zrcadlové koule, baňky, mísy nebo vypouklého zrcadla a zdroje světla. Přesvědčíte se sami, že zdroj světla vzdálený proporciálně jako Slunce od Zeměkoule nevytváří jasně rozeznatelnou přímku na tomto povrchu. Zkoumejte sami na zakřiveném lesklém povrchu, jak se chová odraz světla a musí to být jasné. 

 

Na obrázku níže vidíte vlevo odraz lokálních světel, které tvoří jasně rozeznatelnou přímku na rovné vodní hladině jezera. Vpravo pak vidíte totéž v podání moře a Měsíce. Měsíc je blízké lokální světlo, není vzdálen 400.000 km. Moře je rovné, což dokazuje přímka a tloušťka odrazu světla. Podobných záběrů najdete určitě hodně na vašich fotkách z dovolené nebo na internetu. Je to naprosto jasná věc dokazující rovný povrch a blízký zdroj světla. Bohužel mysl zaplněná nesmysly a teoriemi to většinou není schopna vidět.

 

 

Tento obrázek je i v následujícím videu. Kromě tohoto obrázku rozebírá video i odraz Měsíce a stromů ve vodní hladině v souvislosti s perspektivou. Ve vodní hladině je Měsíc blíže vrcholkům stromů, což dokazuje, že je daleko více vzadu než jsou před námi stromy. V čase 5:25 vidíme i hvězdu na obloze (kromě Měsíce), která se také odráží ve vodní hladině, ale už ne na vrcholku stromu jako v realitě, ale pod korunou stromu. To nám v tomto konkrétním případě říká, že Měsíc je k nám blíže a ona hvězda je dále vzadu od nás. 

 

Když sledujeme pouze oblohu, nedokážeme rozpoznat vzdálenost Měsíce a hvězdy, ale když nám odraz ve vodní hladině ukazuje, že je hvězda blíže k horizontu (rozděl mezi realitou a odrazem), pak můžeme vědět, že je hvězda od nás více vzadu než Měsíc. Můžete tedy sledovat odraz denní nebo noční oblohy a hodně věcí z toho vypozorovat a pochopit. Nebo se můžete ponořit do teorií a ještě více se utvrdit v teorii Zeměkoule a nekonečného vesmíru. Je to každého věc.