Nová podstránka - Satelity

08.01.2018 09:01

Ahoj :)

Jedná milá paní Evička mi poslala odkazy ohledně Satelitů. Měl jsem v plánu dát dohromady něco takového, ale chybí mi k tomu čas. Takže Evičko, moc děkuji za pomoc. 

 

 

Nejtěžší je pro člověka přijmout myšlenku, že by se celou tu dobu mýlil. Ve Starém Zákoně v Bibli je trefný příběh. Abrahamovi byl Bohem zaslíben syn, z jehož pokolení jednou přijde Mesiáš Jahušua (Ježíš). Jenže byl problém. Sára, jeho žena, byla neplodná. Tak tomu trochu napomohli. Abraham se vyspal se služkou Hagar a ta otěhotněla. A tak si vyrobili zaslíbeného syna. Dali mu jméno Izmael...

 

Čím více Izmael rostl, tím více se z toho Abraham těšil a věřil, že to je ten Bohem zaslíbený syn. Byl si jist. Ani ho nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Byl už přece tak starý a Sára taky. (Podobně si myslíme, že je země kulatá a satelity obletují zeměkouli jako včelky úl). No a když Izmaelovi bylo více než deset let, tak Bůh říká Abrahámovi: A teď se ti narodí ten zaslíbený syn, o kterém jsem ti kdysi říkal.

 

Abraham byl v šoku. Jeho jediná reakce byla: To nééé! Nech Izmaele žít... On je ten zaslíbený syn!... Jeho mozek nebyl ve stavu to přijmout, pochopit, akceptovat. Jak je těžké pro člověka změnit něco, čemu pevně věří. Tomu nepomůže žádná debata, žádná diskuze, protože se mu v tu chvíli zhroutí svět představ. Zhroutí se mu to, co má tak rád, co miluje, čemu věří. Pro někoho to jsou Hvězdné války, pro jiného záliba ve vzdálených hvězdách, planetách, vesmíru, vědě, atd.

 

Bohužel to může člověk zvládnout a rozlousknout jen on sám. On si tou krizí musí sám projít. A jen on se musí začít ptát: Tak co, je to ten zaslíbený syn nebo není? Je ten vesmír, ta zeměkoule, ty hvězdy, satelity, ISS, lety na Měsíc... skutečné nebo fake? Mohu si to nějak sám ověřit? Ověřoval to někdo? Proč milióny lidí po světě tvrdí, že to je fake? Jsou to samí magoři? ... Musí se stát opět dítětem, které se ptá mnohokrát: Proč? Proč? Proč?... Proč? 

 

Mi je fakt jedno, jestli je země kulatá nebo placatá. Já nic nebráním a na žádné představě nelpím. Chci znát pravdu, hledám pravdu a zkoumám, co by mohla být pravda, jak došli lidé na vzdálenost od země k slunci, měsíci, hvězdám... Nepotřebuji něco vyvracet, obhajovat. A když jednou zemřu s představou, že země je brambor nebo třeba kužel, ale budu vnitřně spokojený člověk, tak je to v pohodě. 

 

A pokud někdo je přesvědčen, že země je koule, sféroid, obloid, krychle, země placatá, konkávní, dutá, apod,, tak ho přece nebudu urážet nebo ponižovat či zesměšňovat. Kdo jsem já, že jsem zbaštil všechnu moudrost světa? Směšné a nepochopitelné, jak jsou někteří lidé sebejistí a nadutí. Ale je to jejich věc, dokud to nevede k násilí, je mi to fuk.

 

Pokud chcete, mrkněte tedy na tu podstránku o satelitech, je to vlevo v menu jako "satelity". Už jsem psal dříve jeden článek o satelitech, ale neměl čas se k tomu dostat, naštěstí mi to paní Eva usnadnila svým mailem. 

 

mějte se hezky a mějte se rádi :)

v.b.