Neslyším, cože?

25.10.2015 08:04

Představ si, že vystoupíš z letadla někde na rovníku a chceš se bavit s někým, kdo je pár kroků před tebou. Ale jak by tě mohl slyšet? Člověk stojící na rovníku údajně rotuje rychlostí okolo 1700 km/h. To je šílená rychlost, kterou si normálně nedovedeme přesdstavit, ale víme jaké to je, když vystrčíme hlavu z okna vlaku při rychlosti okolo 100 km/h. Moc dlouho to není zábava. 

Další zajímavý fakt je, že rychlost pohybu Země v rovníkové oblasti je větší než rychlost zvuku. Co to tedy znamená? Znamená to, že člověk jdoucí před tebou ve směru rotace Země tě nemůže nikdy slyšet, protože rychlost Země převyšuje rychlost zvuku, který tím pádem k němu nemůže ani dorazit. Takže bys ho neměl slyšet... Jenže praxe je jiná. Lidé se spolu baví jako kdekoliv jinde, pokud nemají vadu sluchu.

 

rychlost zvuku: 
340,29 m / s

1.225 km / h

 

Je to něco podobného jako s letadly, která si klidně létají z východu na západ a ze západu na východ za přibližně stejnou dobu, ale přitom by stačilo vystoupat helikoptérou nebo balónem dostatečně vysoko a počkat, že se Země otočí a pode mnou se objeví můj vysněný cíl. Jenže to vše je nemožné, protože naše Země není kulatá, ani nerotuje kolem své osy, ale je nehybná a placatá.

 

Nejsem muslim, ale argumenty tohoto muže mají zdravou logiku.