Nebeská klenba: Mýtus nebo skutečnost?

29.01.2018 20:00

Egypťané, Babyloňané, Hebrejci a další civilizace a národy věřili, že je nad námi nebeská klenba z pevného materiálu, že jsou nad touto klenbou vody, že jsou v této klenbě nějaká okna, průduchy, vrata, brány, kterými se valila na nás voda potopy, a které byly pak uzavřeny a voda přestala padat na placatou zemi. 

 

 

Je to pravda nebo jen pohádka? Pokud je to pohádka, tak je vše v pohodě. Ale pokud je to pravda? Pak... jak je to s lety na Měsíc? Se sondami a připravovanými cestami na Mars? S pohledem na hvězdy, planety, Slunce a Měsíc? Jak je to s kosmonauty a naší astronomií? Přes klenbu a vody nad ní přece nemůže být zřetelně nic vidět? Slunce, hvězdy a Měsíc musejí být pod klenbou, nebo ne? A co přenos dat? Za co pak získávají uznávaní astronomové, vědci a kosmonauti ocenění a metály?

 

 

Opravdu věříš, že jsou nad námi jen nějaké mraky, troposféra, stratosféra, mezosféra, termosféra, exosféra a pak už jen vakuum? Žádná klenba? A že tam někde, několik světelných let daleko, se nachází první hvězdy, obrovské, žhavé koule mnohonásobně větší než naše Slunce? 

 

Lidé dávných civilizací věděli, že Slunce, Měsíc i hvězdy jsou poměrně blízko a že je nad námi nebeská klenba.