Měsíc vidíte ve stejnou dobu v Austrálii i Skotsku! - Země není kulatá!

07.09.2018 12:43

Co byste řekli na to, kdybyste se z Čech spojili s někým v Austrálii a sledovali společně jeden a tentýž Měsíc na obloze ve stejnou dobu, dejme tomu ve tři ráno? Na modelu Zeměkoule a Heliocentrismu je to nemožné, protože Měsíc nemůže být zároveň nad Českem i Austrálií a už vůbec nemůže ukazovat stejnou "tvář". 

 

Pokud máte někoho známého v Austrálii nebo na Novém Zélandu, tak se s ním domluvte a sledujte někdy společně Měsíc. Popřemýšlejte také, co byste měli oba dva vidět, kterou část Měsíce, proč se Měsíc otáčí během noci tak, jak se otáčí, a proč to neodpovídá tomu, že by se otáčel okolo nějaké osy rovnoběžné s údajnou osou Zeměkoule, atd.

 

Vícero těchto pozorování provedli dva lidé v Glasgow ve Skotsku a v Adelaide v Austrálii. Zde je video, které ukazuje, co viděli. Můžete porovnat fáze Měsíce, "zajíce", časy a dny pozorování, atd. Prostě nemožné na Zeměkouli. 

 

 

Více lidí se takto domlouvá a pozoruje ve stejnou dobu Měsíc. V dnešní době to není problém. Máte-li nějaké známé na druhém konci světa, spojte se a sdílejte si ve stejnou dobu, jaký Měsíc vidíte.

 

 

Tady je ještě jedno video, kde Sean Elliott rozebírá tento případ a jak daleko by musel Měsíc být, aby byl viděn ze dvou protichůdných míst na Zemi. Jenže když zvážíme taky postavení Slunce, které ho údajně osvětluje, a různé fáze Měsíce, kterou jsou ve stejnou dobu na protichůdných místech vidět, tak se model Zeměkoule a Heliocentrismu pomalu ale jistě rozpadá... 

 

Tvář Měsíce je stále stejná a je vidět jak z Austrálie, USA, Afriky či Evropy. Mění se jen fáze Měsíce a natočení této tváře Měsíce. Kdyby byl Měsíc koule, Země byla koule, Měsíc obíhal okolo Zeměkoule a ukazoval stále stejnou polovinu (tvář) Měsíce a přitom Měsíc i Zeměkoule by obíhaly okolo Slunce, nebylo by možné vidět to, co na různých místech Země vidíme při skutečném pozorování Měsíce. Proto pozorování vyvrací zaběhnuté teorie.

 

 

Nevěřte tomuto článku, nevěřte ani žádné autoritě, které dosud důvěřujete, provádějte si vlastní pozorování, případně použijte autoritu Bible jako Božího Slova, pokud jste věřící křesťané. Není možné vidět takovýto Měsíc na druhé straně Zeměkoule ve stejnou dobu. Měsíc je malé lokální světlo, které obíhá nad námi, podobně jako Slunce i hvězdy.