Měsíc není odrazka Slunečních paprsků! - Je vlastním světlem!

22.01.2018 04:52

Pokud máte rádi pohádky, tak si jednu takovou můžete o Měsíci přečíst v článku na rozhlas.cz. Dozvíte se - a tomu určitě věřte :) - co se tam odehrávalo před miliardami let a další báchorky. To je zaručeně pravá informace. Taky se například dozvíte, z čeho se Měsíc skládá. Zde je úryvek z článku:

 

Měsíční pevniny jsou tedy světlé, protože obsahují horniny s vysokým podílem mléčně bílých minerálů, zatímco čediče tvořící měsíční moře obsahují světlých minerálů mnohem méně. Rozšíření anortozitů na povrchu Měsíce je značné a při dalším výzkumu se ukázalo, že tvoří převážnou část jeho kůry. Podle současných modelů vývoje našeho kosmického souseda byl nejprve jeho povrch tvořen hlubokým oceánem roztaveného magmatu. Na hladině této magmatické polévky se začala vytvářet chladnoucí slupka, ve které se díky nízké hustotě soustřeďovaly především zmíněné plagioklasy. Po utuhnutí magmatického oceánu se tak vytvořila měsíční kůra z anortozitů. Měsíční pevniny tedy představují pozůstatky původní měsíční kůry staré 4,45 až 3,85 mld. roků.

 

Tak u toho výzkumu povrchu Měsíce bych chtěl být. Kdy jede příští autobus na Měsíc? Že bych se tam stavil cestou do Tesca. Možná tam jede Pendolíno?... Aha, to bude asi nejspíš zase jen teoretický "výzkum". Tak to se raději podívám Nikonem P900 na Měsíc nebo čímkoliv jiným a budu na tom lépe.

 

Další směs pravdy a lží se můžete dozvědět na stránce https://mesic.astronomie.cz. Všimněte si, že grafické znázornění Měsíce (celá koule) neodpovídá realitě. Když vidíme srpek Měsíce, tak vidíme srpek Měsíce s jasnou hranicí okraje a ne celou kouli Měsíce. Někdy jsou skrze Měsíc vidět i hvězdy za ním, což popírá možnost, že by byl Měsíc nějaký kámen. Měsíc je průhledný. Vždy si proto dávejte pozor a bedlivě rozlišujte mezi grafikou, animací a pozorovatelnou skutečností. Hvězdy v místě Měsíce můžete vidět zde.

 

Takže podle dnešních astronomů v cizině i u nás v Čechách je Měsíc horninou, která byla původně roztaveným magmatem. Takovýto útvar nemůže tedy být průhledný. A jako hornina nemůže ani odrážet sluneční svit způsobem, jakým Měsíc vidíme. To dá přece rozum, ne? Pokud ano, proč tedy nezářila podobně i zeměkoule, když soudruzi astronauti poskakovali na Měsíci a udělali spoustu fotek zeměkoule? ... Nebo se pletu? Jednu fotku? Nebo že by žádnou? :)

 

No, nicméně zeměkoule, která má na svém povrchu taky hodně hornin, nesvítila kosmonautům na cestu a tak si museli vystačit s umělým osvětlením. Ale vraťme se z Měsíce opět na zem. Více lidí dělalo pokusy a měření Měsíčního světla. Všichni došli k závěru, že měsíční světlo má zcela jiné vlastnosti než světlo sluneční. Vlnová délka je jiná, teplota je opačná a také vliv na lidi a přírodu je jiný. Jak by tedy mohl Měsíc odrážet sluneční paprsky? A na takovou dálku? Na 400.000 km? Měsíc je svým vlastním světlem, přesně tak jak to uvádí Bible na své první stránce. Bůh prostě stvořil velké světlo (Slunce) a menší světlo (Měsíc) a také hvězdy, to vše, aby nám svítilo na cestu, k práci, atd.

 

Gen 1:14  Opět řekl Bůh: Buďte světla na obloze nebeské, aby oddělovala den od noci, a byla na znamení a rozměření časů, dnů a let. 

Gen 1:15  A aby svítila na obloze nebeské, a osvěcovala zemi. A stalo se tak. 

Gen 1:16  I učinil Bůh dvě světla veliká, světlo větší, aby správu drželo nade dnem, a světlo menší, aby správu drželo nad nocí; též i hvězdy. 

Gen 1:17  A postavil je Bůh na obloze nebeské, aby osvěcovala zemi

Gen 1:18  A aby správu držela nade dnem a nocí, a oddělovala světlo od tmy. A viděl Bůh, že to bylo dobré. 

 

Takže dle vědců a astronomů máme na obloze jedno slunce a jednu odrazku, a podle Bible tam máme dvě světla - Slunce a Měsíc - světlo větší a světlo menší ... a k tomu ještě hvězdy. Čemu tedy věříte? Českému rozhlasu a astronomie.cz nebo Bibli a vlastnímu pozorování a měření? Já tomu druhému, ale vy si věřte, čemu chcete. Nicméně zde je pár experimentů měření měsíčního světla a stínu. Měsíční světlo je chladnější než jeho stín. Sluneční světlo je zaručeně teplejší než sluneční stín. Nejedná se o odraz slunečního světla z povrchu Měsíce.

 

A ještě něco: Nemusíte hned lítat na Antarktidu nebo studovat lety na "jížní polokouli", abyste se přesvědčili, že je země kulatá nebo ne. Šetřete peníze, začněte s jednoduchými věcmi: vytáhněte teploměr a změřte si stín a svit Měsíce, porovnejte se stínem a svitem Slunce. Sledujte jak Slunce a Měsíc proplouvá mraky, jak se mění jejich velikost, sledujte vodní hladinu, jak je krásně rovná, atd. Nebuďte TEORETIK, ale ZETETIK. Tak jako lidé, kteří si sami pro sebe udělali jednoduché experimenty.

 

 

 

 

 

Gen 1:14  Opět řekl Bůh: Buďte světla na obloze nebeské, aby oddělovala den od noci, a byla na znamení a rozměření časů, dnů a let. 
Gen 1:15  A aby svítila na obloze nebeské, a osvěcovala zemi. A stalo se tak. 
Gen 1:16  I učinil Bůh dvě světla veliká, světlo větší, aby správu drželo nade dnem, a světlo menší, aby správu drželo nad nocí; též i hvězdy. 
Gen 1:17  A postavil je Bůh na obloze nebeské, aby osvěcovala zemi; 
Gen 1:18  A aby správu držela nade dnem a nocí, a oddělovala světlo od tmy. A viděl Bůh, že to bylo dobré.