Majáky ostrova Rügen (Německo) dokazují nezakřivení země!

09.01.2018 22:29

Rügen je větší ostrov na severu Německa (mezi městy Rostock a Szczecin). Sám ostrov má 6 majáků a s ostrovem Hiddensee to dělá celkem 8 majáků. Zde je webová stránka, která uvádí všechny potřebné údaje o těchto majácích. Nadmořská výška majáku, z jaké dálky je vidět, atd.

 

To jsou pro nás podstatné údaje. Abychom si ověřili zakřivení země a z jaké maximální dálky by mohl být maják vidět, potřebujeme znát vzorec a výpočet. Na následujícím webu můžete do vzorce h0 zadat výšku majáku v metrech a do vzorce d0 vzdálenost v kilometrech. Vyjedou vám hodnoty d1-vzdálenost k horizontu a h1-jak hodně je skrytá hladina za obzorem. Například u jednoho majáku to vychází 71,27m pod horizontem. Chápete? Spád za horizontem je 71 metrů! Maják prostě nemůžete na Zeměkouli vidět. Ale protože je vidět, jak uvádí tento web, zakřivení neexistuje. A tak je to s většinou majáků!

 

Stránka pro výpočet zakřivení je zde

 
Mrkněte na to video, spočítejte si to taky společně s videem, pokud nevěříte některému údaji, jeďte se tam podívat, najměte loď, vezměte s sebou Nikon P900 a ověřte to. Kromě toho by měly v noci svítit, píšou, že jsou aktivní.
 
Zde je to video, které je sice v němčině, ale myslím, že pochopitelné pro každého a může si to ověřit. Web na výpočet je výše uveden a web s majáky je taky výše. Tak kdo chcete, mrkněte na video, porovnejte hodnoty, ověřte si sami a udělejte si vlastní názor. 
 
 
Výpočet zakřivení u majáků ostrova Rügen (Německo)
(můžete si zapnout německé titulky, ale není třeba)