Kruhová mapa placaté země - Jak si to ověřit?

02.02.2018 21:11

Je pár lidí v ČR, kteří označují všechny, kdo věří v kruhovou AE mapu placaté země, za sektu a lháře. Streetzurnal.cz vyhlásil k mému překvapení 22.1.2018 bojkot na náš web placata-zeme.cz. Nic lepšího si nemohou přát odpůrci placaté země, než poštvat plochozemce proti sobě. Proto bych chtěl jednu věc dát jasně najevo:

 

 

Toto je můj web, kde sděluji svůj názor a informace lidem, kteří můj web navštíví. Dělám to dle mého nejlepšího svědomí a vědomí, nejsem placený dezinformátor, svobodný zednář, iluminátor, apod. Nemám ani potřebu něco propagovat nebo někoho přesvědčovat. Dělám to pro lidi, kteří neumí anglicky a chtějí vědět více. Nemám z toho ani korunu, jen mne to stojí čas a peníze. Nemám patent na rozum a netvrdím, že všechny mé informace jsou naprosto správné.

 

To, že věřím zatím v kruhovou placatou zemi, má své důvody. A to, že nevěřím v obdélníkovou zemi, ve kterou věří streetzurnal.cz a pár dalších lidí, má taky své důvody. Znám ten model, který propagují, a žel mu nevěřím, podobně jako většina dalších flat eartherů. Znamená to proto, že jsem hned iluminát, dezinformátor nebo nějaký gauner, který chce oklamat všechny upřímné hledající lidi? Ne. Znamená to, že to vím lépe než oni a mám pravdu? Ne. Je to můj současný postoj a pochopení věci. To se může změnit.

 

 

Každý musí zkoumat sám pro sebe. Může například zvednout telefon a zavolat si někam za polární kruh a zeptat se v nějakém hotelu nebo restauraci, kdy tam mají 24 hodinový den nebo noc. Od dubna do 26. srpna například není žádný západ Slunce na Ostrově Svalbard za severním polárním kruhem. Můžete se tedy postavit a sledovat Slunce 24 hod denně, jak obchází dokola vás, jak vás obkrouží.

 

 

Na druhou stranu můžete zkoumat i jížní polární kruh, kde by to mělo být podobně, jen v jinou roční dobu, pokud žijeme na kouli nebo obdélníku (kde vše utíká rovně na západ, aby se to pak objevilo hned přes nějakou vymyšlenou 4. dimenzi na východě). Pokud je to možné, zavolejte si někomu, komu opravdu důvěřujete a kdo byl za jížním polárním kruhem delší dobu. Nebo si tam zajeďte sami, pokud na to máte. Pokud je pravá mapa obdélníková, pak by měly být za jížním polárním kruhem podobné podmínky jako za severním polárním kruhem. A ty tam nejsou. Jak jsem už uvedl v jiném článku, člověk, který tam více než rok pracoval, tam nikdy nezažil polární 24 hodinový den nebo polární noc a neexistují ověřitelné 24 hodinové záběry kamer z Antarktidy.

 

Je několik stránek, které Flat eartheři zkoumali, kde jsou online web kamery na Antarktidě. Např. Jeran (jeranism) dělal takový průzkum a zjistil, že tyto kamery nikdy nesnímají celý den, ale vždy jen několik hodin přes den. Když volal správcům těchto kamer, jestli by nemohli nahrát celé dny, tak oni na to, že to nedělají, že snímají jen několik hodin denně. Prostě nenajdete žádnou online web kameru, která by snímala 24 hodin denně Antarktidu... Ale možná že najdete, tak hledejte.

 

https://www.esrl.noaa.gov/gmd/obop/spo/movies.html - web kamery na Antarktidě (nikdy není celý den natočen)

 

Další věc je ta, že nevíme, jak Slunce a nebeská klenba přesně fungují. Nevíme přesně z čeho je nebeská klenba a jaký to má vliv na rozptyl a odraz slunečního světla, atd. Je hodně věcí, které nevíme a není třeba se za to stydět nebo si vymýšlet teorie a představy, které se nedají ověřit. Celé toto hnutí trvá teprve pár let a je vystaveno neustálému zesměšňování, kritice, atd. Je lepší říci "nevím" a čekat, až se objeví další důkazy a experimenty, které nás posunou dále.

 

V následujícím videu Jeran hovoří a ukazuje, proč věří v kruhovou zemi. Tyto a další důvody mi dávají smysl, zatímco obdélníková plochozemě mi zatím smysl nedává. Je to ale každého věc, aby sám zkoumal a zvolil si, čemu uvěří. Já se rozhodně nebudu pouštět do žádných debat ve snaze přesvědčit nějakou druhou stranu, že mám pravdu. To je blbost, protože já sám teprve hledám a spoustu věcí nevím. 

 

Proč Jeran i většina plochozemců věříme stále v kruhovou placatou zemi?

 

Robert Shortman a jeho roční zkušenosti z Antarktidy

"Nikdy jsem tam nezažil 24 hodinový den nebo noc."

 

Debata o kruhové a obdélníkové mapě

Jeran a David versus Darren a Lori

 

Proč Jeran (jeranism) stále věří v kruhovou mapu? A proč je obdélníková mapa nesmysl?

 

Bohužel nemám čas na překlad těchto videí, už tak jsem ztratil s tímto webem mnoho času,
ale snad to pomůže k rozhodování těm, kdo umí anglicky.