Každý desátý francouz věří v placatou zemi

09.01.2018 12:37

Dnes mne fakt pobavil jeden článek na webu světvědy.cz, kde se píše:

Naše pohledy jsou stále častěji upřeny do vzdáleného vesmíru. Poameričtělý název „deep space“ mnohem častěji než dříve odhaluje roušku neskutečných vesmírných představení, o kterých dosud pozemšťan nemá ani potuchy. Na druhé straně je zde pevná a stále aktuální konkurence už trochu fádního Marsu. A tak se na nevšední události z jiných míst, také právoplatného vesmírného prostoru, v médiích téměř nedostává. Neprávem opomíjeným tématem jsou diamantové deště na planetách Uran a Neptun. Dopřejme si jedinečnou možnost zabrouzdat na chvíli do téměř neosahaného místa sluneční soustavy, mezi planety největší a nejzáhadnější.

 

Tak to se asi netýkalo mne ty "naše pohledy", ale jen některých vyvolených. A s tímto souhlasím: "rouška neskutečných vesmírných představení".  Přesně tak, je to divadlo, a celkem dobře placené z peněz daňových poplatníků. A diamantové deště na planetách Uran a Neptun? Úžasné, co už dnes dokážeme! :) Někdo tam dokáže rozeznat diamanty a dokonce diamantový déšť? :) Což takhle nejprve vyfotit a nafilmovat zeměkouli? Už by bylo na čase, ne? Nebylo by to přínosnější? ... Aha, já zapomněl, my už fotky vlastně máme, tedy jen jednu z roku 1972, přestože jsme letěli 6x na Měsíc??? Pršely diamanty a nešlo Zeměkouli vyfotit? A což tak tam znovu zaletět a udělat pár fotek? Ne, to už nejde, jsou tam přece smrtelně nebezpečné Van Allenovy pásy.

 

Ale jinak máme ještě kompozititní fotky a animace. A taky naší planetu vyfocenou s odvrácenou stranou Měsíce (níže), taky skvělé :). To bude určitě pravé, když to zveřejnila americká NASA. Ale co to? Měsíc se vůbec neotáčí? Ani tak, ani onak? Ale to by měl, ne? A mraky jsou jako přikované k Zemi? Kde udělali soudruzi grafici z NASA chybu?

 

Ve videu je oficiální zveřejněné video NASA. Fakt tomu věříte, že to je pravda?

Paní uvádí, že to je foceno ze satelitu DISCOVER - 1.000.000 mil daleko. Celkem dobrý výhled, že? Nic nebrání v dohledu. Asi dobrý foťak na milióny km. Škoda, že nefotil třeba co 10.000 km jednu fotku :) To by už jich bylo hodně. A tuším, že další focení bude až při 2.000.000 mil, pokud tedy satelit neporazí nějaký asteroid, ale když to zvládl ten první milión mil... A jak se vlastně řídí takový satelit bez lidí na 1.000.000 mil daleko? Nějaký remote control? A jak se posílají data na takovou vzdálenost? To bychom asi na zemi nepotřebovali kabely všude na mořském dnu, ne? Zde to ověřené pravé video NASA:

 

Autor videa uvádí k zamyšlení a dokazuje video NASA jako fake:

- žádné mraky na zemi se nepohnou, jsou naprosto statické

- rotace měsíce totálně žádná (tmavé fleky stále na stejném místě)

- pokud země rotuje kolem své osy, měl by rotovat i měsíc

- Jedná se o 16. července - tedy mělo by to být léto. No a co? Zemská osa je naprosto špatně!

- Pokud je slunce za kamerou, pak by měl severní pól směrovat ke kameře

- Nakřivení zeměkoule je tedy okolo 45 stupňů špatně

- je to naprostý fake, jen ty mraky by se hýbaly, mrkněte na jakékoliv satelitní snímky a uvidíte, jak se ty mraky mění. 

 

Takže pokud fakt věříte tomuto záběru jako skutečnosti, pak už není třeba rozebírat nějaké fotky, atd. Ale proč nevěřit pohádkám, když jsou hezké a dělají nám dobře... Na to má každý právo. :)

 

Podobné záběry a rozbory live záběrů z Mezinárodní vesmírné stanice, startů raket, přistání na Měsíci určitě mají vliv i na to, že každý desátý Francouz dnes věří, že země je placatá. U nás toto číslo určitě neplatí, protože u nás je určitě takových magorů jen pár... No, na deset procent bych to zatím neviděl, ale podle mailů, co mi chodí, a jiných ohlasů a zpráv, tak to procento rapidně stoupá.

 

Co to ale znamená v praxi? Že to je běžná a svobodná představa. Představte si, že bydlíte v paneláku, kde je dvacet rodin. A z těchto dvaceti rodin dvě rodiny věří v placatou zemi a je to v pohodě. Panelák za panelákem, 2 rodiny si žijou na placaté zemi. A žijou svorně bez problémů, bez urážek, navštěvují se, pijou spolu kafíčko... Není problém... A u nás? 

 

Ale jak jsem přišel na těch deset procent? Ne, nevycucal jsem si to z prstu, ale píšou o tom novinky.cz. Studie to odhalila! A zde je link na ten článek.

 https://www.novinky.cz/koktejl/459818-kazdy-desaty-francouz-veri-ze-je-zeme-placata.html

 

Ano, ta fotka v článku je opět v českých médiích výstižná: jak jinak, než udělat z někoho, kdo věří v placatou zemi, ve kterou věřili Britové ještě před 117 lety, magora ve stříbrném oblečku z alobalu. A co to? Každý druhý Francouz si "myslí, že ministerstvo zdravotnictví spolu s farmaceutickým průmyslem veřejnosti zatajují škodlivost očkování..." Tak to je fakt příliš, ti Francouzi! Jak si mohou vůbec dovolit pochybovat o blahodárnosti očkovacích vakcín?

 

Představte si, že polovička národa se na základě svého přesvědčení rozhodla, že na očkování kašle. A tak se sestřička asi ptá: A co očkování? Chcete nebo nechcete? Polovička bere, polovička odmítá... Nejsou ti Francouzi divní? Anebo jsme něco zaspali? :) Ale to už není naše téma na tomto webu... takže se mějte krásně a rádi :) A když se budete nudit na horách nebo u moře, buďte ZETETIK.

 

 

 

 

Naše pohledy jsou stále častěji upřeny do vzdáleného vesmíru. Poameričtělý název „deep space“ mnohem častěji než dříve odhaluje roušku neskutečných vesmírných představení, o kterých dosud pozemšťan nemá ani potuchy. Na druhé straně je zde pevná a stále aktuální konkurence už trochu fádního Marsu. A tak se na nevšední události z jiných míst, také právoplatného vesmírného prostoru, v médiích téměř nedostává. Neprávem opomíjeným tématem jsou diamantové deště na planetách Uran a Neptun.
 
Dopřejme si jedinečnou možnost zabrouzdat na chvíli do téměř neosahaného místa sluneční soustavy, mezi planety největší a nejzáhadnější.