Kauai - Oahu: 174 km! Kde je to zakřivení Zeměkoule? Není!

27.02.2018 07:14

Lidé po celém světě si ověřují, jestli je země kulatá nebo to je blud. Ti, kteří bydlí na ostrovech nebo blízko moře, jsou na tom nejlépe. Jedním takovým výhodným místem pro pozorování vodní hladiny a existence zakřivení jsou taky Hawajské ostrovy. Následující video obsahuje pozorování, záběry a rozbor vzdálenosti a nezakřivení mezi ostrovy Kauai a Oahu. Vzdálenosti jsou uváděny v mílích, ale můžete si snadno převést na km, pokud počítáte v km.

Převod míle na km

 

Pokud je země kulatá, neměli byste vidět z ostrova Kauai ostrov Oahu.

Země je ale placatá, stejně jako vodní hladina, proto ostrov Oahu vidíte.

 

 

 

Autor videa ukazuje některé záběry z Kauaiského letiště, které je 156 stop nad mořem. To je 47 metrů nad mořem. Když tedy zadáme do výpočtu zakřivení počáteční výšku se stativem 49 metrů na vzdálenost 174 km, musí být 1742 metrů ostrova Oahu pod horizontem. Nejvyšší hora ostrova, hora Mount Kaala má výšku 1222 metrů (4010 stop) Není možné tedy ji vidět, nemluvě o tom, že vidíme v záběrech celý ostrov.

 

Výpočet zakřivení

Nejvyšší hora ostrova Oahu

 

 

Vezměte v úvahu, že to jsou skutečné záběry, žádné fotomontáže nebo animace, které nám předkládá NASA a spol. Jsou to místa, která můžete sami navštívit a ověřit si, co vidíte ve videu. Záběry NASA si nikdy nemůžete ověřit, protože se do "vesmíru" nedostanete. Jsou to zfalšované animace a záběry, abyste zůstávali indoktrinováni. Je to zcela na vás, čemu věříte.