Je slunce 150.000.000 km daleko? - Není!

12.01.2018 11:43

Dnešní vědci, NASA a spol. tvrdí, že naše Slunce je vzdáleno od zeměkoule 150.000.000 km daleko. Než se dostaneme k jejich mylným výpočtům, zapojte prosím svůj selský rozum a intuici: Může se slunce na tak obrovskou vzdálenost před vaším zrakem zmenšovat? Přemýšlejte pořádně. Opravdu tomu věříte? 

 

Je těžké se dostat z těch zaběhaných představ, proto jedna ilustrace: Otevřete si okno nebo běžte ven, kde máte výhled do dálky. Zvolte si nějaký přes 10 km vzdálený objekt pozorování (vodojem, stožár, horu, panelák...), který má nějaký obrys. Vyfoťte to! Posuňte se o krůček vpřed. A vyfoťte to! Pak si fotografie porovnejte. Změnila se velikost vodojemu, stožáru, hory, paneláku...? - Ne! ... Blahopřeji!!! Právě jste si udělali první ZETETICKÝ experiment a dokázali, že Slunce není 150.000.000 km daleko. Ani to nebolelo, že? :)

 

Chápete? Když se díváte na západ nebo východ Slunce, obzvláště v suchých oblastech, kde ještě lépe funguje viditelnost do dálky, je zcela jasně vidět, jak se Slunce zmenšuje, respektive zvětšuje. To vyvrací mylnou teorii, že by Slunce bylo 150.000.000 km daleko, bylo obrovské a my jen malá kulička v porovnání s ním. Kdyby tomu tak bylo, Slunce, které uvidíte ve videích níže při západu nebo východu Slunce, by muselo být stále stejně veliké, stejného průměru. 

 

Tak jako ten vodojem, stožár nebo co jste pozorovali, nezměnil svou velikost v nejmenším, pokud je několik kilometrů daleko, tak ani pootočení maličké Zeměkoule s  vámi na jejím povrchu, by vás nikdy nepřiblížilo ke Slunci natolik, aby se jeho velikost změnila např. o polovinu nebo i více. Pokud teď nezapojíte svůj selský rozum a intuici, a raději se obrátíte ke svým autoritám vědy a jejich výkladům, tak vám nemůžu pomoci to vidět. Ani tisíc důkazů nebude stačit na tomto webu, abyste viděli skutečnost. Sorry...

Ale opět, je to jen na Vás, jestli jste otevřeni pravdě nebo chcete nadále věřit pohádkám. Sledujte Slunce, ne knihy a výklady. Zkoumejte, jak vypadá v různých částech světa a proč je někde veliké, jinde malinké, někde zapadá velmi rychle, jindy zase pomalu... To pozorování nikdo za  vás neudělá. Pojedete, poletíte na dovolenou, pozorujte, udělejte si fotky a pak porovnávejte s naším Sluncem, apod. 

 

Zde tedy pár videí a zbytek je už na vás. Vy určujete to, čemu věříte.

 

Udělejte si čas nebo kafíčko a pohodlně se usaďte, ulehněte - jízda začíná :)

(Můžete si video zastavovat a proměřovat si průměr Slunce)

Porovnejte tu změnu pak se svými fotkami, kde jste ustoupilo o krůček...

 

 

Další video se záběry zmenšujícího se Slunce

 

Další skvělé video se zapadajícím, zmenšujícím se Sluncem!

Slunce fakt nemůže být 150 miliónů km daleko!

A tady taky. Vidíte, jak hodně se to Slunce zmenšuje?
Je to prostě malá koule vzdalující se od nás dle zákonů perspektivy.

 

Trochu teorie: Perspektiva :)

 

A další lekce perspektivy, proč vidíme v dálce to, vidíme, a proč už to pak nevidíme :)

 

 

S tímto poznáním se podívejte na následující video z letadla.

Video končí poděkováním: Thanks for Thinking :)

 

Podobná videa s rostoucím nebo zmenšujícím se Sluncem si můžete najít sami,
ale nejvíce vás přesvědčí vaše vlastní pozorování a experimenty.

 

No a k tomu mylnému výpočtu se dostaneme někdy příště, proč si kazit náladu teorií, když si můžeme vychutnat sluníčko :)