Je naše Země koule?

21.10.2015 12:35

Když jsem byl malý, tak mi rodiče říkali, že přijde Ježíšek - a já jsem jim věřil. A taky mi říkali, že když nebudu jíst na Štědrý večer, uvidím zlaté prasátko. Jenže jsem ho nikdy neviděl a Ježíšek ve skutečnosti taky nikdy nepřišel. Jak jsem to zjistil? Už ani nevím, nějak se ta pravda provalila.

Obdobně je to s naší Zeměkoulí. Od školky a dalších škol mi všude říkali, že Země je Zeměkoule, že je kulatá a hlupáci v minulosti si mysleli, že je placatá. Chudáčci, oni neměli letadla a rakety a lety na Měsíc, aby se mohli podívat, jak je Země krásně kulatá. Jenže to já nemám taky a ve skutečnosti jsem byl hloupější než oni, protože oni si jen tak nenechali věšet bulíky na nos, jako my dnes. 

Protože neměli internet, televize a všelijaké zbytečné školy, byli často venku na čistém vzduchu a v přírodě. Sledovali vodní hladinu, horizont, hvězdy, slunce i měsíc, mraky i poryvy větru. To vše jim říkalo, že Země je nehybná a placatá. A když už něco neviděli, otevřeli si Bibli a důvěřovali Božímu slovu o díle stvoření Země.

Pravda vyjde jednou najevo. 11. září 2001 jsem byl v Atlantě a když jsem jel domů z práce, divil jsem se, že jsou ulice celkem prázdné místo obvyklé zácpy. Později jsem zjistil, že lidé sedí u obrazovek a sledují zprávy, jak byla Amerika napadena teroristy s plastovými noži, kteří unesli letadla a odnesly to 3 budovy v New Yorku s lidmi uvnitř i Pentagon. No, vlastně dvě budovy a jedna spadla jen tak z ničeho nic, aby byla do počtu (WTC 7). Proč ne, však taková budova zase tak moc nestojí, jen několik miliónů dolarů... pojištěných.

 

Pravda vyšla během následujících let najevo, ale někdo žije stále v pohádce, že to udělali teroristé. Je to, jako by stále věřil v Ježíška a bylo mu už třicet. Pilíře budov byly podminovány vojenskou trhavinou, aby došlo k řízené demolici. Mnoho důkazů bylo předloženo, že by budovy nikdy nespadly po nárazu letadla. Vše bylo narafičeno z několika důvodů: vyvolat výbojnou válku USA v Iráku, Afganistánu a dalších zemích, úkrást zlato, které bylo v budově WTC uloženo, zničit kompromitující data a kdoví co ještě...

Co to má společného se Zeměkoulí? Jednu věc - lež! Existují lidé a síly, které chtějí ovládat tuto Zemi a k tomu potřebují mnoho lží. A jak ukazuje historie dávná i nedávná, lidé snadno věří lžím, obzvláště dnes, kdy zdravý rozum a vlastní smysly jdou stranou. Proto ti nedávám moc šancí, že prohlédneš tyto lži a vydáš se osamocenou cestou pravdy mimo poslušné stádo. Ale pro tu menšinu lidí, kteří jsou natolik pokorní, že jsou ochotni to prozkoumat, pro ty jsou tyto stránky.

 

Stále zde? ok.

Je tedy Země kulatá? Abychom to zjistili, museli bychom se dostat dostatečně vysoko, abychom se podívali. Obávám se, že na to nemáme prostředky ani možnosti. Ale jsou lidi, kteří vystřelili amatérskou raketu s kamerami, aby se podívali. A pak je ještě více lidí, kteří pověsili kamery na balón a poslali to vzhůru. Balóny asi ve 32-35 km praskají, ale kamery se dostaly opět dolů a záběry jsou volně viditelné na Youtube.

 

 

A co myslíš, je na nich vidět Země jako koule? Ani náhodou. Ať už je použitá kamera GoPro s rybím okem (fish eye lenses) nebo ne, ze záběrů je zřejmé, že horizont je rovný a v úrovni kamery. Kulatou Zemi nevidíš z letadla v 10 km, ani z těchto záběrů balónů v 33 km, ani z amatérské rakety 117 km vysoko.

 

Kde tedy můžeš vidět Zeměkouli?

NASA - záběry slavného seskoku Felixe Baumgartnera z výšky přes 30 km ukazují nejprve naprosto rovný horizont, když otevírá dveře své kopule, ale když vystoupí ven, Země je krásně kulatá. Jak náhlá změna během pár vteřin! Nasa, Red Bull a GoPro sponzorovali tento projekt a proto je z výšky Felix taky krásně vojensky pozdravil. Video se sestříhalo, upravilo a bylo to. Jednoduchý návod, jak bezpečně a rychle udělat z placaté země Zeměkouli. A milióny lidí mají opět o důkaz více, proč věřit pohádce.

 

 

NASA - A pak tady máme slavné Apollo lety na Měsíc. Co na tom, že se o deset let později zjistilo, že jsou kolem Země údajně Van Allenovy radiační pásy, které není možno překonat. Američtí hrdinové o nich ale nevěděli a proto je hrdinsky překonali, pořídili fotografie Zeměkoule, prošli se po Měsíci a opět se zdraví navrátili domů... Další pohádka. Stále ji věříš? 

 

 

NASA - Tak ještě jedna perlička. Určitě znáš obrázek zeměkoule, byl po mnoho let jediný a koluje všude, ve filmech, časopisech, učebnicích, atd. Přestože je nahoře údajně přes 20.000 satelitů, jedna fotka přece stačí :) A tento prý autentický obrázek, fotografie Zeměkoule, je krásně kulatý. Jenže páni vědci z NASA nelení a studují a studují. A tak při svém studiu vymysleli a tvrdí, že naše Země je zploštělá, tedy obloid. A protože to nestačí, přišli s tím, že má tvar podobající se hrušce. A poslední obrázek, co je možné vidět, je tvar nějaké divné různobarevné brambory... Hm... Kde udělali soudruzi kosmonauti při focení dokonale kulaté Země chybu? Nikde. Nikdo nebyli, nic nevyfotili, tedy vyfotili, ale ne ve vesmíru, ale v nevadské poušti. 

 

 

Je tedy Země kulatá nebo Placatá? Ano, ale ...

Nejlepší bude, když se přesvědčíš sám. A zjistit to můžeš. Je-li Země kulatá, pak je jeho povrch zakřivený. Otevři oči a mysl dokořán a zkoumej, jestli je pravda to, co ti od mala valí všude do hlavy. Najdi si velkou přehradu nebo mořský záliv, dobrý teleskop a mrkni na druhou stranu po hladině na známý objekt nebo barevnou ceduli. Skoukni videa na mé stránce a mnoho dalších na Youtube, dokud není cenzura internetu tak veliká. Hledej pravdu a najdeš ji. Přestaň věřit lžím, do kterých je zabalen celý svět. Vystup ze lží a následuj pravdu.

A jestli jsi věřící křesťan, otevři svou Bibli a přečti si, co se tam píše. Jak byla Země stvořena, jak došlo k potopě, že je Země nehybná a má nebeskou klenbu, která zadržuje vody nad oblohou. Dozvíš se úžasné věci, které dávají smysl a zapadají do toho, co vidíš kolem, i do toho, co je před námi. Hledej a nalezneš, tluč a bude ti otevřeno.