Jakou sílu má VAKUUM?

15.05.2018 05:35

Většina z nás nemá představu o tom, jakou silou je vakuum. NASA nám předkládá dojemné příběhy kosmonautů, kteří vylezou z rakety nebo ISS, aby ve vakuovém prostoru údajného vesmíru riskujíc vlastní životy něco opravovali nebo prováděli ve svých skafandrech a prosklených helmách. Jeden pán mi před pár dny poslal video, kde je síla vakua dobře a viditelně demonstrována:

 

 

Demonstrována je tedy síla vakua uvnitř cisterny. Podobná síla musí působit i v kosmu na kosmonauty, ale zvenčí. Na jejich skafandry, na jejich těla, tělesné orgány, atd. 

 

V následujícím videu je vidět chlapík, který si vytvořil vakuové prostředí s rukavicí podobnou rukavici kosmonautů. Sestrojil to jako dárek pro nějakého přítele. Úkolem je namontovat tři matice na tři šrouby. Na videu mu to jde dobře, protože to trénoval celý víkend. Sám říká, že netušil, jak je těžké pohybovat rukou v rukavici ve vakuu.

 

 

Zde je jedno další video, kde jiný borec experimentuje s různými materiály ve vakuu.

 

 

A ještě jedno video s gumovým Armstrongem ve vakuu

 

 

A jak vypadá obleček astronauta? A jaké nářadí může použít v kosmu?

 

 

A v následujícím videu uvidíte kosmonauty ve vesmíru, jak hbitě hýbou ručičkami a prstíky při práci... Pokud tedy věříte tomu, že tomu tak je. Většina flat eartherů věří tomu, že se to filmuje pod vodou a je to podvod.

 

 

Ať už to je jakkoliv, jsou to jen obrázky a videa, kterým někdo věří a někdo ne. Člověk si to sám asi těžko ověří a který blázen by se taky vydával do vakua, aby riskoval vlastní život pro nějaký názor. Může se přece nechat zavřít do vakua i na zemi ve skafandru.