Jak vysoko letí satelity? Okolo zeměkoule?

06.01.2018 11:31

Satelity je další jasný důkaz, že země je koule, ne? To ví přece každý blbec, stejně jako je tam Vesmírná stanice ISS, Hubble teleskop a mnoho dalších krámů jako sondy a rovery na Marsu apod. Viděli jste film "Invention of lie"? Lidé fakt uvěří všemu, pokud to rezonuje s jejich už vytvořenou představou a fantazií. 

 

Ale zpět k těm satelitům. Už jsi nějaký viděl? Tvým zrakem? Dokázal sis změřit - ne vypočítat - ale experimentálně změřit vzdálenost, kde jsou? Jsou tam nebo tam nejsou a kde jsou? Níže uvádím dvě videa lidí, kteří se tím zabývali trochu více. Jedno video předkládá vojenský dokument, který popisuje, jak jsou satelity zavěšeny na obrovských balónech a jak se s nimi pak manipuluje... Další video ukazuje jeden takový satelit na zemi, samozřejmě i s padákem... 

 

Nevím, jak to je, ale nevěřím, že satelity oblétávají zeměkouli. Z Mezinárodní vesmírné stanice ISS nejsou vidět, přestože by jich tam mělo poletovat okolo 35.000, z ISS nejsou vidět ani letadla, kterých je taky požehnaně, jak si můžete ověřit na tom flightradar24.com

 

Takže zde nejprve to kratší video, jak našli ten spadnutý satelit s padákem. V tomto videu se taky hovoří o tom, že všude po mořském dnu jsou natahány kabely, které přenášejí datové a další informace. Tak koho to fakt zajímá, tak si to můžete omrknout. 

 

 

V dalším videu se Jeran z kanálu jeranism zaobírá právě touto otázkou satelitů a dochází k závěru, že to je podvod. Porovnejte s tím, co vidíte z ISS. Pokud chcete, podívejte se, zvažte sami, udělejte si vlastní nestranný názor. 

 

 Peter Pan se taky zaobíral těmi satelity, tuším, že to bylo první video, které jsem na to téma kdysi viděl.

Ve svém videu právě rozebírá ten vojenský dokument o satelitech zavěšených na balónech nad plochou zemí. Vůbec tedy nemusí dokazovat nějakou Zeměkouli. Navíc, balón by ani nemohl létat v kosmu. Toto video trvá asi hodinu. Ale pokud neumíte anglicky a chcete jen vidět, jak vypadá takové vypouštění satelitu, tak mrkněte od chvíle 13:30.

 

Když budete hledat, najdeme další a další videa a články na toto téma na netu. Zvažte všechny argumenty, dobře pozorujte vše kolem a mějte vlastní názor založený na faktech, ke kterým dojdete.