Infračervené kamery vidí až na 66 km! - Zakřivení neexistuje!

23.01.2018 17:49

Jsem překvapen, jak hodně videí o placaté zemi je v němčině. Když jsem začínal já s placatou zemí, nebylo nic, jen pár videí v angličtině a něco v polštině. Jak znám Němce z osobního kontaktu, mají takovou tu mentalitu, že jdou na věc věcně a logicky a dojdou k nějakému výsledku. V tomto videu hovoří chlapík o infračervených kamerách, které jsou svým způsobem lepší než nějaký náš běžný dalekohled nebo foťák se zoomem.

 

Když si ale představíte, že dohlédnou až na 66 km na moři, tak je to něco, co není možné při zakřivení zeměkoule. Spád pod horizont při pohledu z 1 metru činí 305 metrů. Kdyby byla země kulatá, byly by tyto kamery celkem k ničemu (leda tak na horách). Kintronics nabízí takové kamery "Long Range Night Vision IR PTZ Camera". Můžete si najít web, jestli chcete vědět více. Tady je to německé video s příklady na moři:

 

 

A když už si procvičujeme tu němčinu, tak ještě jedno video, které ukazuje experiment na 100 km vzdálenost. Vážně, zdá se vám na nějakém videu, že je země zakřivená, že se jeví kulatá a že se točí kolem své osy? Mi se jeví vše v klidu, statické a rovné. Vše nižší než 730 m by nemělo být na 100 km vidět!