Gyroskop nelže - důkaz placaté země!

06.02.2018 00:50

Určitě jste někdy nahlédli do kabiny pilota letadla, ať už to bylo ve skutečnosti nebo v televizi. Gyroskop je vlastně setrvačník, těžké kolo otáčející se v ložiscích s nepatrným třením. Když se roztočí setrvačník, tak klade odpor na změnu osy jeho rotace. Otáčející se setrvačník má moment hybnosti, takže jeho osa bez působení vnějších sil udržuje stále stejný směr. Nemusí se však nutně jednat o žádné složité zařízení – gyroskopem můžeme nazvat jakékoliv těleso, které má tendenci zachovat svou osu rotace díky svému momentu setrvačnosti. 

 

Tomuto jevu se říká gyroskopický efekt a dochází k němu hlavně v případech, kdy je hmotnost setrvačníku soustředěná po obvodu. Gyroskopem pak může být například i obyčejné kolo od bicyklu, motorky či jiného dopravního prostředku.je to tedy zařízení, které dokáže určit svoji orientaci v prostoru. Čím větší průměr rotoru, tím je gyroskopický efekt větší. Gyroskopický efekt se také zvyšuje s otáčkami rotoru - tedy čím větší rychlost, tím je gyroskopický efekt silnější. Obvykle je setrvačník uložen v tzv. Cardanových závěsech, má tzv. 3 stupně volnosti. Pro své vlastnosti je hojně využíván např. v letectví (tzv. umělý horizont), dále jako gyromouse, gyrokompas, navigace lodí, atd.

 

 

Jak to tedy dokazuje placatou zemi? Kdyby naše země byla koule, pak by se měnila i poloha gyroskopu při letu letadlem nad touto koulí. Na rovníku by gyroskop ukazoval, že letíme střemhlav dolů, zatímco na pólu by ukazoval, že letíme vodorovně. Nic takového se ale neděje. V Grónsku, na rovníku nebo v Austrálii - všude se gyroskop chová stejně. Když letí letadlo vodorovně se zemí, vykazuje gyroskop vodorovnou polohu. To je možné jedině nad rovnou plochou. Země musí být placatá, aby mohl gyroskop fungovat tak, jak funguje.

 

 

Jsou záběry z pilotních kabin, kde je vidět, že po dobu letu gyroskop vykazuje neustále vodorovnou polohu. Není přitom možné, aby letadlo letící okolo Zeměkoule, letělo neustále rovně a ne čumákem neustále dolů. Muselo by totiž letět přímo rovně do vesmíru... Ale nic z toho neexistuje: Zeměkoule ani tento vesmír. Země je plochá a my máme vymezený životní prostor mezi zemí a nebeskou klenbou, kde se mohou pohybovat i tato letadla.

 

Zásadní podmínkou gyroskopu je, že se musí neustále točit. To se provádí vzduchem nebo elektricky. Následující video vysvětluje, jak takový gyroskop funguje a co ukazuje.

 

 

Globebusters provedli několikahodinový test s gyroskopem. Kdyby země byla kulatá a otáčela se kolem své osy, nacházel by se gyroskop v jiné pozici než na počátku. Jeho sklon by byl tedy taky jiný než na počátku. Ve videu vidíte sestřih 6 hodinového testu gyroskopu. Na počátku je ukázáno, jak se gyroskop pohybuje zároveň s podložkou, když se netočí. Později je ukázáno, že když se točí, nemá ten pohyb žádný vliv. Jelikož se během testu neposouvá, dokazuje to, že se ani naše země neposouvá jako "zeměkoule". 

 

 

A zde je ještě jeden test s gyroskopem

 

 

A zde ještě jedno video, které vysvětluje, proč je země placatá díky gyroskopu.

 

 

Další video o Gyroskopu:

 

 

Další video o Gyroskopu:

FLAT EARTH - THE EARTH DOESN'T MOVE - GYRO PROOF (ONCE AGAIN) - MIRROR