Grygar a klub Sisyfos určují, kdo do naší společnosti nepatří!

20.03.2018 08:03

Na play.iprima.cz je ke shlédnutí nový dokumentární film o panu Grygarovi nazvaný "Grygar". Je to film o klukovi, který byl od svých osmi let očarován hvězdami a astronomií, až se stal nejznámějším a nejúznavanějším astronomem u nás. Je to hezký film a já přeji panu Grygarovi hodně pevného zdraví do dalších let. 

 

V tomto dokumentárním filmu můžeme taky trochu nahlédnout do myšlení a jednání pana Grygara i klubu Sisyfos. Je pochopitelné, že když se vynořilo po revoluci mnoho údajných šarlatánů a podvodníků, tak je dobré odhalovat podvody a lži a chránit tak veřejnost. Ale má to úskalí: Co když je mezi těmito údajnými šarlatány taky někdo, kdo opravdu lidem pomáhá nebo přijde s něčím novým, co je sice šokující, ale prokáže se časem jako správné?

 

Je psáno, že cesta do pekla je vydlážděna dobrými skutky. A klub Sisyfos si zajisté myslí, že dělá dílo prospěšné pro společnost, tedy dobré skutky. Ale stejně tak si to myslí džihádisté, když vedou svou válku proti nevěřícím. Většinou každý, kdo bojuje proti něčemu, bojuje "za správnou věc". A klub Sisyfos dělá totéž. Tak jako džihádisté používají různé formy džihádu, jak nám vysvětlil pan Warner, tak i klub Sisyfos používá metodu slova a písma ke zesměšnění a potrestání jinak smýšlejících. Pan Jiří Grygar vidí díru v naší legislativě a snaží se ji vyřešit svým odsuzováním a zesměšňováním jako mnohdy lepší formou než je vězení. 

 

Tady jsou slova pana Grygara z výše uvedeného dokumentárního filmu Grygar:

čas: 1:05:42

... Zejména šlo o léčitele, kteří dokázali přivést lidi téměř do hrobu nebo doopravdy do hrobu a nic se jim nestalo, protože to dělali v dobré víře. Tak to jsem si uvědomil, že to je nedostatek toho právního systému. Je těžké to samozřejmě změnit, ALE JE MOŽNÉ SE TĚM LIDEM ALESPOŇ VYSMÁT. A TO NĚKDY TAKY HRAJE ROLI. KDYŽ JSTE NĚKDY POVAŽOVÁNI ZA SMĚŠNÉ, TAK TO JE DOCELA ODSUDEK, KTERÝ MÁ MOŽNÁ VĚTŠÍ CENU, NEŽ KDYBY ŠEL ČLOVĚK NA TŘI ROKY ZA KATR.

 

Tak jsem jednou takhle byl v Opavě a šel jsem na nádraží a tam těsně u toho Jánského kostela je bludný balvan. Ten je tam nějak z doby, kdy tady byly ledovce až ve Slezsku, tak tam zůstal a je to tam napsané, že  tehdy a tehdy tam doputoval. Tak jsem si uvědomil, že Sisyfos měl taky bludné balvany, ne tedy bludné, ale my můžeme mít bludné balvany, protože TO JE PRÁVĚ NĚCO - ŽE TEN BLUDNÝ BALVAN TAM NEPATŘÍ DO TÉ KRAJINY, ALE JE TAM.

 

TAKŽE JSME ZAHÁJILI TEDY TU AKCI, UDĚLOVÁNÍ BLUDNÝCH BALVANŮ, KTERÁ MÁ UKAZOVAT NĚCO, CO DO NAŠÍ SPOLEČNOSTI FAKTICKY NEPATŘÍ, PROTOŽE JE TO BLUD.

 

Chápete, jakého smýšlení je vlastně pan Grygar a klub Sisyfos? Lidé, kteří ve svém životě přišli na něco jiného, než čemu věří klub Sisyfos a pan Grygar, "do naší společnosti fakticky nepatří", protože hlásají bludy. O jaké lidi se jedná? Zde je seznam lidí, kteří obdrželi bludné balvany od roku 1998:

 

1998 - Zdeněk Rejdák, Anna Strunecká, Ivo A. Benda 

1999 - Antonín Baudyš, Milan Rýzl, Arthur Bolstein 

2000 - Ivo Chudáček, Vladimír Kubeš, Stanislav Grof 

2001 - Marta Foučková (Marie Říhová), Stanislav Brázda, Emil Havelka 

2002 - Josef Hrušovský, Jiřina Průchová, Karel Gott 

2003 - Petr Messany, Jan Hnilica, Vlastimil Žert 

2004 - Eduard Boháč, Pavel Kozák, Marek Janáč 

2005 - Antonín Baudyš ml., Jaromír Kozák, Eva Ostrčilová 

2006 - Erich von Daniken, Jiří Čechovský, Josef Staněk 

2007 - Stanislav Grof (diamant), Tomáš Pfeiffer, Jaroslav Dušek, Milan Gelnar 

2008 - Josef Jonáš, Darja Macáková, Emil Páleš 

2009 - Petr Hájek, Josef Schrötter, Václav Jílek a Václav Blažejovský 

2010 - Martin Sobotka, Pavel Kábrt, Raymond A. Moody jr. 

2011 - Ivan Bertl, Andrej Dragomirecký, Karolína Loskotová 

2012 - Jan Frank, George Egely, Pavel Mácha 

2013 - Ludmila Eleková, Jiří Mejsnar, Igor Chaun 

2014 - Jiří Militký, Dalibor Kuběna, Alžběta Šorfová 

2015 - Jan Hnízdil, Ján Šrámo, Libor Němec 

2016 - Viliam Poltikovič/Jiří Vokáč, Libor Votoček, Erika Hájková

 

Toto jsou lidé, kteří byli před celým národem Grygarem a klubem Sisyfos "odsouzeni", zesměšněni a kteří podle nich do naší společnosti nepatří, a do jejich řad budou za pár dní přidáni i lidé věřící v placatou zemi. A pan Grygar zcela jasně hovoří v čase videa 1:13:15 o sobě a této skupině toto: 

 

Mě připadá, že vědci s pavědci se domluvit nemohou, protože jejich výchozí postoje jsou právě opačné a nikdo se jich nemůže vzdát, protože by pak přestal být tím, čím je, takže ten příkop je hluboký a spíš se prohlubuje. Je to opravdu nesouměřitelné a nepřekonatelné. Buď jsem na jedné straně nebo na druhé, ale ten dialog je fakticky nemožný. 

 

To má pan Grygar nejspíš pravdu. Když člověku vládne jeho ego, rácio, jeho rozum, vzorečky, teorie a poučky z knih, pak se nemůže shodnout s lidmi, kteří se nechají vést např. inspirací a intuicí zhora od Boha a pro které je rozum jen nástroj, který má sloužit člověku, ne mu vládnout. Je nejspíš pravdou, že mezi léčiteli a jinými lidmi jsou i takoví, kteří to dělají hlavně pro prachy a obživu a jejich vedení není zhora od Boha. To však vůbec neznamená, že se všichni alternativci musí zákonitě hodit do jednoho pytle s názvem "šarlatáni" a vyvrhnout ze společnosti jen proto, že klub Sisyfos je toho názoru.

 

Ano, zesměšnění může být velkým trestem pro tyto lidi. Mohou přijít o práci, prožívat trauma, přijít o přátele, úctu, zdraví, snášet vyhrůžky, útoky. Klub Sisyfos obrací společnost proti těmto lidem a způsobuje jim újmu. A podle slov pana Grygara jsou si dobře vědomi, co činí. Ale nejsou první, ani poslední, kteří si myslí, že konají dobro, a přitom ubližují lidem. Historie je plna takovýchto lidí a spolků.

 

V tomto dokumentu je ještě jeden zajímavý výrok pana Grygara a sice ohledně astronomie. Pan Grygar říká, že věda staví na experimentech, ale bohužel astronomie to neumožňuje, možná jsou jen pozorování, žádné experimenty. Co tím vlastně pan Grygar dokazuje? Že neexistují experimenty, které by něco z vesmíru dokázaly. Astronomové něco pozorují a k tomu si přidají svou hypotézu, teorii, výpočty a ty pak šíří dál jako pravdu. Takže jejich věda bez experimentů je vlastně pavěda. A to je přesně to, o čem psal Nikola Tesla, když prohlásil:

 

"Dnešní vědci nahradili experimenty matematickými výpočty a putují od rovnice k rovnici,
až nakonec vybudovali strukturu, která nemá nic společného s realitou."

 

Dnes máme tedy celou teorii o sluneční soustavě a nekonečném vesmíru, kterou propagují lidé zamilovaní do těchto teorií, ve skutečnosti však neexistuje jediný pravdivý experiment, fotografie či video, které by to dokazovaly. Teoretici nám tvrdí, že jsou kolem zeměkoule tisíce satelitů a ještě více vesmírného odpadu, ale na záběrech NASA a dalších vesmírných agentur nejsou žádné vidět. Když porovnáte jednotlivé moduly Mezinárodní vesmírné stanice ISS, její solární panely a další prvky, vidíte rozdílné věci a otázkou je vůbec, jak by to dostali do kosmu? Všechno to jsou padělky a na Měsíci nikdo nebyl. 

 

Na obloze vidíme nesmírné množství hvězd, ale na údajně pravých záběrech z kosmu hvězdy nevidíte. A jedni astronauti tvrdí, že tam viděli jen černočernou tmu a druzí zase, že tam viděli plno hvězd i planety. V detailech najdete plno chyb a nesrovnalostí. A na tyto chyby a lži tento web poukazuje. Nikoho neodsuzuje a neudílí bludné balvany. Každý člověk si může vybrat, co s informacemi udělá. A každý člověk je omylný, i my. Proto netvrdíme, že je vše pravda, co píšeme. Nabádáme lidi, aby sami zkoumali, experimentovali a nacházeli pravdu.

 

Ale kde je celý problém? Problém je, že člověk, který je od mala ponořen v knihách a cpe si do hlavy lidskou moudrost, má pak oči, které jsou slepé, a uši, které jsou hluché. Přesně jak to popisují proroci Bible. Všechno co vidí nebo slyší filtruje skrze své vědomosti uložené ve svém mozku a podvědomí. Takový člověk ani nemůže vidět nebo slyšet, ledaže se mu dostane pomoci zhora od Boha, který s ním tak mocně zatřese, uvede ho do takové krize, že se stane pokorným a uzná, že vlastně ještě vůbec nic neví. Teprve pak může obdržet světlo a moudrost zhůry.

 

Bohužel lidé sklízející slávu a obdiv po celý svůj život k tomu většinou nedojdou. Jsou si sebejistí ve svém poznání a mají za sebou velkou řadu ctitelů, což je ještě více ujišťuje o jejich pravdě. Ještě více bojují proti těm, kteří přicházejí se staronovými pravdami, zesměšňují je, odsuzují je a odvrací národ od pravdy. Ale pravda si nakonec vždy najde cestičku, jak proniknout mezi lidi.

 

Například se někdo podívá do teleskopu a uvidí tam pohybující se tečku. Co to může být? Normální člověk odpoví: Vidím tam tečku. Zamilovaný astronom však s nadšením poví: To je Tesla Roadster Elona Muska! ... A šup, ihned do médií a máme tu senzaci! Tak schválně: Kdo vidíte na tomto obrázku auto Tesla Roadster o délce 4m, šířce 1,7m a výšce 1,1m? Technet.idnes.cz uvádí, že "Tesla byla v čase snímkování pozorovatelná v souhvězdí Hydra, 1 056 400 kilometrů od Země." 

 

 

https://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2409520-cesky-astronom-vyfotil-muskuv-elektromobil-na-obezne-draze

https://technet.idnes.cz/musk-tesla-falcon-9-martin-masek-fotografie-astronom-f9g-/tec_vesmir.aspx?c=A180306_074011_tec_vesmir_kuz

https://magazin.panobcan.cz/cesky-astronom-vyfotil-muskuv-elektromobil-na-obezne-draze/

https://www.express.co.uk/news/science/919045/Tesla-Roadster-right-now-where-is-how-far-from-Earth

 

Počkat, takže ve vzdálenosti více než MILIÓN kilometrů je vidět čtyřmetrové auto, které může být otočeno k nám a mít tedy jen 1,7m? A toto auto je vidět v teleskopu jako poměrně velká tečka? A vesmírný odpad a satelity okolo naší údajné zeměkoule nejsou vidět, přestože jsou blíže a měly by spíš překážet ve výhledu? Opravdu vidíte auto nebo vidíte tečku? My vidíme tečku.

 

Animace z fotografií Roadsteru Tesla pořízených 8.2.2018 vzdáleně ovládaným teleskopem v italské Bellatrix Astronomical Observatory.

 

Celá teorie heliocentrismu a stále se rozpínajícího se vesmíru je výsledek pavědy, domněnek a teorií a výpočtů bez průkazných experimentů. Neexistuje experiment, který by dokázal rotaci zeměkoule okolo své osy, neexistuje ani osa zeměkoule, naopak jsou experimenty, které rotací vyvracejí. Neexistuje jediná ověřená fotografie naší planety jako zeměkoule, přestože jich mělo být údajně několik dle NASA. Videa z ISS jsou padělky s virtuální realitou. Jedni vědci tvrdí, že je země jako hruška, jiní jako brambor, ale obrázky předkládají vždy naprosto dokonalou kouli, stejně jako záběry z Tesla Roadsteru, kterým už nikdo nevěří kromě zamilovaných astronomů.

 

 

Mimochodem, všimli jste si, jak se Zeměkoule sekla v čase 0:14-0:16, ale auto ne? Jasně to dokazuje, že obraz není z kamery auta ve vesmíru, ale že je složen ze dvou nebo více vrstev: Jedna vrstva se zeměkoulí v pozadí se "kousla", zatímco auto si plynule jede dál. Kdyby kamera snímala auto i zeměkouli najednou, pak by byl obraz celistvý a "kouslo" by se všechno, ne jen část obrazu v pozadí.

 

Více podobných záběrů z Tesla Roadsteru zde: 

https://www.placata-zeme.cz/nasa-lze/

 

Takže až budete sledovat bludné balvany a hodnocení klubu Sisyfos za rok 2017 v pátek 23.3. 2018, zamyslete se nad účelem udělování těchto anticen. Nemůže klub Sisyfos uvést na svých stránkách jen svůj nesouhlas, případně důvody, proč nesouhlasí? Proč udělovat nějaké anticeny a bludné balvany? A proč se pak toho chytnou média? Je u nás opravdu svoboda slova a projevu? Co je na tom špatného, že někdo věří v kulatou, placatou nebo dutou zemi? Nemá člověk právo udělat si svůj názor na to, kde vůbec žije? Proč za to někoho ukamenovat bludným balvanem?

 

A co říká LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD?

 

Článek 7
(1) Nedotknutelnost osoby a jejího soukromí je zaručena. Omezena může být jen v případech stanovených zákonem.
(2) Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu

 

Článek 10
(1) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.
(2) Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života.
(3) Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

 

Článek 15
(1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.
(2) Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena.

 

Článek 16
(1) Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.

 

Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

 

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

 

Pan Grygar v dokumentu zcela jasně a vědomě prohlašuje: 

ALE JE MOŽNÉ SE TĚM LIDEM ALESPOŇ VYSMÁT. A TO NĚKDY TAKY HRAJE ROLI. KDYŽ JSTE NĚKDY POVAŽOVÁNI ZA SMĚŠNÉ, TAK TO JE DOCELA ODSUDEK, KTERÝ MÁ MOŽNÁ VĚTŠÍ CENU, NEŽ KDYBY ŠEL ČLOVĚK NA TŘI ROKY ZA KATR.

 

Jeho postoj a postoj a jednání klubu Sisyfos považujeme za porušení několika bodů výše uvedené Listiny základních práv a svobod. Klub Sisyfos tak zesměšňuje lidi, kterým uděluje bludné balvany, způsobuje jim újmu v mnoha oblastech života. Bere na sebe úlohu, která mu nenáleží. Staví se na místo soudce a exekutora dle svého vlastního přesvědčení a názoru. A toto by nemělo být v demokratické společnosti.