Flat Earth setkání 2020

10.10.2020 14:04

Flat Earth setkání 2020


Kdy:  16.-18. 10. 2020 

začátek v pátek v 18:00 hod.
hlavní program v sobotu od 9:00 
Kde:  Hotel Rozkoš – Česká skalice 
 
Přátelské setkání kolem tématu ploché země. Proč je stále více lidí přesvědčeno, že naše země nemůže být kulatou rotující planetou? Známe, nebo teprve hledáme odpověď na skutečnou podstatu světa, ve kterém žijeme? Jak s tím souvisí tvar naší země? Setkání je určeno pro všechny, které toto téma z jakéhokoliv důvodu zajímá. Ať už si chceš jen poslechnout názory druhých lidí, nebo sdílet svůj příběh a poznatky, jsi srdečně zván.  
 
 
Program
 
Pátek: 
 
od 18:00  –  „Seznamovací večírek“ 
 
Sobota:
 
9:00-10:00  -  Rozhovor s režisérkou filmu o plochozemcích End of the World (Konec světa) Bárou Chalupovou (režisérkou také známého dokumentu V SÍTI ) a Vladimírem Bačou (https://placata-zeme.cz/). Natáčení bude probíhat i na tomto setkání. 
10:00-12:00  -  Biblický pohled na zemi a vesmír – popisuje Bible rotující zeměkouli? Osobní svědectví o cestě k poznávání ploché země.  
 
Oběd 
 
14:00-15:00  -  Pohled na největší důkazy pro rotující zeměkouli 
15:30-16:30  -  Cesta k ploché zemi - prezentace amerického Flat Earthera Bena (Taboo Conspiracy) – současné důkazy pro plochou zemi.  
16:30-18:00  -  Live online rozhovor s Benem (Taboo Conspiracy), otázky a odpovědi.  
 
Večeře 
 
19:00  -  Noční pozorování - laser a společný večer. 
 
Neděle:
  
9:00-10:00  -  Prezentace: Česko není na zeměkouli – dálkové fotografie horizontu české krajiny.  
10:00-12:00  -  Měření zakřivení země – praktické zkušenosti s pozorováním a měřením zakřivení.  Podle možností praktická demonstrace na hladině nádrže Rozkoš. V programu může dojít ke změnám. Na setkání bude možné seznámit se s literaturou zabývající se tématikou ploché země. Proběhne několik praktických pozorování na hladině nádrže Rozkoš, pokus o zaznamenání rotace země leteckým gyroskopem a další. V případě zájmu může proběhnout moderovaná debata mezi zastánci odlišných názorů. Ode všech očekáváme vzájemný respekt a základní slušnost chování.

 
Praktické informace:
 
Stravování a ubytování je možné v hotelu a restauraci Rozkoš, v auto kempu Rozkoš, či okolních pensionech. Ubytování a stravu si řeší každý sám. V případě dotazů nebo vašich návrhů kontaktujte Petra Lukeše na telefonu 774 714 833 nebo emailu petr.luk@centrum.cz
 
Další kontakty:  
Pensiony: 
 
 
 
Praktické informace Stravování a ubytování je možné v hotelu a restauraci Rozkoš, v auto kempu Rozkoš, či okolních pensionech. Ubytování a stravu si řeší každý sám. V případě dotazů nebo vašich návrhů kontaktujte Petra Lukeše na telefonu 774 714 833 nebo emailu petr.luk@centrum.cz. Další kontakty:  Hotel Rozkoš: https://www.rozkos-hotel.cz/ Auto kemp Rozkoš: https://www.atcrozkos.cz/, https://www.ubytovanirozkos.cz/ Pensiony: https://ubytovani-carmen-cz.webnode.cz/ https://www.arealpauli.com/ https://moteledison.com/ https://www.penzionwolf.cz/ https://www.penzion-habr.cz/uvod/ Flat Earth setkání 2020 – program 
 
Kdy:  16.-18. 10. 2020, začátek v pátek v 18:00 hod. hlavní program v sobotu od 9:00 Kde:  Hotel Rozkoš – Česká skalice Přátelské setkání kolem tématu ploché země. Proč je stále více lidí přesvědčeno, že naše země nemůže být kulatou rotující planetou? Známe, nebo teprve hledáme odpověď na skutečnou podstatu světa, ve kterém žijeme? Jak s tím souvisí tvar naší země? Setkání je určeno pro všechny, které toto téma z jakéhokoliv důvodu zajímá. Ať už si chceš jen poslechnout názory druhých lidí, nebo sdílet svůj příběh a poznatky, jsi srdečně zván.  Program: Pátek od 18:00  –  „Seznamovací večírek“ Sobota: 9:00-10:00  -  Rozhovor s režisérkou filmu o plochozemcích End of the World (Konec světa) Bárou Chalupovou (režisérkou také známého dokumentu V SÍTI ) a Vladimírem Bačou (https://placata-zeme.cz/). Natáčení bude probíhat i na tomto setkání. 10:00-12:00  -  Biblický pohled na zemi a vesmír – popisuje Bible rotující zeměkouli? Osobní svědectví o cestě k poznávání ploché země.  Oběd 14:00-15:00  -  Pohled na největší důkazy pro rotující zeměkouli 15:30-16:30  -  Cesta k ploché zemi - prezentace amerického Flat Earthera Bena (Taboo Conspiracy) – současné důkazy pro plochou zemi.  16:30-18:00  -  Live online rozhovor s Benem (Taboo Conspiracy), otázky a odpovědi.  Večeře 19:00  -  Noční pozorování - laser a společný večer. Neděle  9:00-10:00  -  Prezentace: Česko není na zeměkouli – dálkové fotografie horizontu české krajiny.  10:00-12:00  -  Měření zakřivení země – praktické zkušenosti s pozorováním a měřením zakřivení.  Podle možností praktická demonstrace na hladině nádrže Rozkoš.    V programu může dojít ke změnám. Na setkání bude možné seznámit se s literaturou zabývající se tématikou ploché země. Proběhne několik praktických pozorování na hladině nádrže Rozkoš, pokus o zaznamenání rotace země leteckým gyroskopem a další. V případě zájmu může proběhnout moderovaná debata mezi zastánci odlišných názorů. Ode všech očekáváme vzájemný respekt a základní slušnost chování. 
 
Praktické informace Stravování a ubytování je možné v hotelu a restauraci Rozkoš, v auto kempu Rozkoš, či okolních pensionech. Ubytování a stravu si řeší každý sám. V případě dotazů nebo vašich návrhů kontaktujte Petra Lukeše na telefonu 774 714 833 nebo emailu petr.luk@centrum.cz. Další kontakty:  Hotel Rozkoš: https://www.rozkos-hotel.cz/ Auto kemp Rozkoš: https://www.atcrozkos.cz/, https://www.ubytovanirozkos.cz/ Pensiony: https://ubytovani-carmen-cz.webnode.cz/ https://www.arealpauli.com/ https://moteledison.com/ https://www.penzionwolf.cz/ https://www.penzion-habr.cz/uvod/