Existuje Jížní pól a 24 hodinový polární den a noc?

01.02.2018 04:42

V následujícím videu můžete vidět vysvětlení oběhu Zeměkoule okolo Slunce, tedy to, co se od mala učíme ve školách. Co to znamená pro rozhodování mezi Zeměkoulí a Zeměplochou? Pokud žijeme na Zeměkouli, pak je na Antarktidě půl roku polární noc a půl roku polární den. (od 3:50 ve videu) Pokud žijeme na Zeměploše, pak na Antarktidě neexistuje polární 24-hodinový den.

 

 

Aby někdo vyvrátil teorii kruhové placaté země, stačí, aby postavil kameru na stativ na Antarktidě za polárním kruhem a nechal ji 24 nebo ještě lépe 48 hodin běžet. Prostě velice snadná věc, že? Na Antarktidě je hodně vědeckých a vojenských středisek, na okraj Antarktidy jezdí turisté, horolezci, apod. Takže takovýchto opravdových, ověřitelných videozáznamů by měly být tisíce, ne? Ale nejsou.

 

Existuje jeden záznam a ten je ještě falešný. V následujícím videu je rozebrán a poukázáno na to, že do videozáznamu je přidáno falešné slunce, nemluvě o tom, že není ukázáno celých 24 hodin. Kde jsou ale ty tisíce záznamů celého polárního dne za jížním polárním kruhem? Neexistují!

 

 

Nedávno byl nahrán rozhovor s Angličanem Robertem Shortmanem, který kdysi pracoval více než rok na Antarktidě. Několikrát mu byla položena otázka, jestli zažil polární noc a polární den a vždy odpověděl, že ne. Za celou dobu, co tam byl, nedošlo k jedinému polárnímu dni nebo noci. Ve svém rozhovoru popisuje zajímavé zážitky. Např. jak je těžké se aklimatizovat. Trvá to 2-3 měsíce, než si člověk zvykne na kruté podmínky Antarktidy, což stojí tělo hodně energie. Pak si ale tělo zvykne a ve 4 stupních pod nulou, tedy když je teplo, je schopen chodit venku jen v tričku. 

 

Vypráví taky, jak je složité dostat se dále do vnitrozemí. Létal do vnitrozemí Antarktidy do určité vzdálenosti, když měli něco přivést nebo pomoci pilotům ztroskotané helikoptéry, ale dále už to byl problém, na to bylo třeba zvláštního povolení, které málokdo dostal, i když tam pracovali. Pokud umíte anglicky, zde tento velice zajímavý rozhovor. (Robert neměl ani ponětí o placaté zemi, když byl na Antarktidě, jako všichni, bral jako samozřejmost, že žijeme na Zeměkouli).

 

Mechanics Of The Fourth Wall - Confessions Of An Antarctic Plumber

 

A zde na závěr ono 2 minutové video, které má údajně dokázat, že na Antarktidě je 24 hodinový polární den!
Takže zvažte všechny důkazy a rozhodněte se sami, čemu uvěříte. 

 

 

A zde ještě jedno video odhalující falešné slunce na Antarktidě

 

Jestliže neexistuje jížní pól, jak se řídili námořníci na moři? Podle Slunce, Měsíce a hvězd. Zde jedno video, které vysvětluje, jak si určit vlastní polohu podle hvězd, přímo od člověka, co měl na starosti miliardovou vojenskou loď.

Jednoduché k pochopení i bez angličtiny. Námořníci měli tabulky, nad kterým místem se v danou dobu nacházely některé hvězdy a pomocí sextantu si zjistili vzdálenost od daného místa. A když to udělali u dvou hvězd, pak průsečík kružnic jim určil místo, kde se právě nacházejí.