Dokazuje Koriolis efekt, že je země kulatá?

17.01.2018 18:17

Některé maily jsou zábavné. Říkají asi toto: Mám to! Našel jsem jeden důkaz, že je země kulatá, tak je to jasné: teorie o placaté zemi je hovadina a všichni plochozemci jsou magoři. (Co na tom, že by tento člověk musel prvně vyvrátit stovky dalších věcí, které vyvracejí zeměkouli, mu stačí jeden zdánlivý důkaz toho, že je země kulatá a basta.)

 

Tak prostě funguje náš mozek. Není to naše svobodná volba. V podvědomí máme od dětství uloženo spoustu věcí jako pravdy (zeměkoule, planety, galaxie, satelity, ISS, lety na Měsíc, sondy, obrovské Slunce, atd.), a když se setkáme s odlišným názorem, představou, tak mozek kříčí: To je lež! To nemůže být pravda! To je hovadina! Tyto lidi bychom měli zavřít do blázince, co to šíří! apod. Proto jsou lidé, kteří přicházejí s něčím novým a odlišným, zesměšňováni, uráženi, zavíráni do blázinců a vězení... Kristus byl ukřižován, Hus upálen, Husité dobýváni křižáckými válkami, Luther v utajení, Komenský v cizině, "nepřátelé" socialismu museli utéct do ciziny, atd. Prostě mít jiný názor se nevyplácí.

 

Francis Xavier, spoluzakladatel Jezuitského řádu kdysi prohlásil:"Dejte mi dítě do sedmi let a já z něj učiním muže!" To je motto Jezuitů. Server ChristianPost.com uvádí: "Náboženští lídři jsou si dobře vědomi ovlivnitelnosti mozku dítěte a toho, jak je důležitá ranná indoktrinace. Jezuité se chlubí svým mottem: "Dej mi své dítě po jeho prvních sedm let a já ti dám muže." Není divu, že Jezuité byli misionáři a zakládali školy po celém světě.

 

Jestli si někdo myslíte, že přijmete nějakou novou pravdu bez vnitřního boje, tak se pletete. Je-li tam už nějaká "pravda", pak se brání zuby nehty o svůj život. A přesně to teorie o zeměkouli a nekonečném vesmíru a evoluci dělají. Bojují o to, abyste si je uchovali. A mi je to jedno, když tomu chcete věřit, tak si tomu věřte. Tento web a články píšu jen pro ty, co hledají pravdu a perou se uvnitř sami se sebou, aby se zbavili nánosů lží, které se od mala museli naučit. Nevím, proč navštěvují náš web lidé, kteří se pak s námi chtějí hádat. Tak ať nechodí na náš web. Mohou si sednout a dívat se třeba hodiny na tyto zaručeně pravé obrázky zeměkoule - Na které kouli bydlíš? Jsou obě stejně veliké, akorát USA se nějak nafouklo od roku 1978. Ale ta fotka je naprosto pravdivá, je přece z Apollo 17! ... Ale to neva, že je to divné, máme Koriolis efekt a to je hlavní - země je kulatá! .. a USA se určitě zmenší jako peněženka před výplatou :)

 

 

Koriolis efekt

Většina lidí ani neví, že něco takového existuje, ale jakmile se začne mluvit o placaté zemi, hned se tím lidé ohánějí. Ano! To je jasné, země je kulatá, protože je zde Koriolis efekt! No tak jo... když myslíte :) ... Zde jedno video pro názornost, o co se jedná:

 

a ještě jedna atrakce pro turisty :)

 

Takže co já vidím na tomto videu? Vidím, že slečna naleje vodu do zlatého umyvadla a voda teče do kýble. Přitom se voda začne točit doleva, doprava nebo se netočí. Je to pro mne důkaz toho, že existuje zeměkoule? Ne. Vidím u toho točit se zeměkouli? Ne. Vidím zeměkouli? Ne. Ale NĚKDO přišel s výkladem, že se voda točí doleva nebo doprava, protože se nachází na severní nebo jížní polokouli, že? Viděl ten NĚKDO severní nebo jížní POLOKOULI? Ne. Je to jen jeho představa, domněnka, TEORIE!

 

A jak uvidíte později, můžete si tento pokus udělat i doma ve vlastním dřezu a točit si s vodou, jakým směrem chcete, jen mít ten grif :)

 

A vy všichni, co tak nahlas křičíte, že jste našli důkaz proti placaté zemi, napadlo vás někdy, že Koriolis efekt může fungovat stejně tak na placaté zemi a proto to vůbec nic nedokazuje? A že milióny dnešních plochozemců se ptaly na podobné otázky jako vy? A že hledali odpovědi? A některé ještě hledají? Ne. Vy jste na to kápli! Vy jediní jste tak chytří, že milión lidí před vámi ani nenapadlo, že by Koriolis efekt mohl dokazovat kulatou zemi. 

 

Takže pokud chcete dokázat, že se tento Koriolis efekt odehrává na ZEMĚKOULI, pak nejprve vyfoťte a dokažte onu severní a jížní POLOKOULI! A vysvětlete ty dva obrázky výše a mnohé další: Jaktože ty koule jsou odlišné? Jaktože fotografie zeměkoule od okultistické NASA se liší ve velikostech kontinentů, barvách, mracích, atd? Jaktože nejsou vidět ve vesmíru na těchto záběrech zeměkoulí taky hvězdy, když je vidíme my ze země? Jaktože neexistují tisíce fotografií a videí ze satelitů, sond, ISS? Proč není prokazatelně pravý přelet v kosmu nad Antarktidou? Jaktože není možné prostým pozorováním a měřením prokázat správně vypočítané zakřivení zemského povrchu a vodní hladiny? Jaktože je Polárka neustále nad severním pólem, když je všechno v pohybu a údajně světelné roky daleko od sebe? Jaktože časosběrný pohyb hvězd tvoří dokonalé kružnice okolo Polárky? A stovky dalších otázek už nebudu uvádět...

 

Takže pro ty, co se chtějí zaobírat Koriolis efektem a je jim jasné, že země je kvůli Koriolis efektu kulatá, tady je pár videí k zamyšlení. Nebudu ani překládat, určitě umíte anglicky. Jen ještě připomínám, že pokud existuje Koriolis efekt a okolo nějaké zeměkoule, pak to platí i o ovzduší: měli byste ho vidět na kouři ze sopek, počítat s ním při letech letadel, raket, atd.... nejde totiž jen o umyvadlo na rovníku.

 

Začněme jedním pokusem v Kanadě.... Tam Koriolis efekt má trochu problém :)
Tam se voda točí v jednom dřezu doleva a ve druhém doprava :)

 

 

A můžete si ušetřit cestu na rovník a udělat si to sami doma :)

 

 

 

 

 

 

A znovu říkám: Nezabíjejte se kvůli tomu, že se voda točí doleva nebo doprava :) Mějte se rádi a dopřejte každému svobodu vlastního názoru a přesvědčení. To vám udělá lépe na duši, než někomu psát, jaký je magor a nevzdělanec ... a pokud je, tak co na tom? :)

 

Trochu relaxu: Tape Face (Novodobý Chaplin)