Co říká encyklopedie z roku 1958 o nebeské klenbě?

05.01.2018 08:44

Zajímavé zjištění učinila nedávno  žena a pak mnoho dalších lidí. Při svém průzkumu, jak to vlastně je s tou placatou zemí a nebeskou klenbou, se dostala k encyklopedii Encyclopedia Americana Vol II - 1958 (vydaná ještě před Antarctic Treaty a misemi Apollo, před operacemi jaderných testů Dominik a Fish bowl, Gagarinem...), kde je tento text:

 

"Americké letadla letěla z Nového Zélandu do Mc Murdo Sound 20. prosince 1955 a vykonávala průzkumné lety nad tímto neznámým kontinentem  do 18. ledna 1956, kdy se vrátila na Nový Zéland. Tyto lety prokázaly tuto pevninu jako nečlenitou v charakteru, s dómem (klenbou) ve výšce 13.000 stop (4.000m) okolo 80. jížní rovnoběžky, 90st. východního poledníku. Nové horské masivy byly viditelné okolo 85st. jih, 50st. Západ, čímž se potvrdilo pozorování od Ronneho v roce 1947, že Antarktický kontinent je jednolitý celek...."  Encyclopedia Americana Vol II - 1958

 

 

Na přelomu let 1955/56 tedy americké průzkumné lety nad Antarktidou objevily nebeskou klenbu, v kterou se věřilo v biblických dobách až do doby, než přišla jiná teorie o zemi jako zeměkouli, bez nebeské klenby. Vyvstal problém. Že by Bible měla přece jen pravdu? Je nad námi nebeská klenba? Ano, průzkumy těchto letů to prokázaly. 

 

 

Zajímavé věci následovaly po těchto letech. Ve velkých výškách se prováděly jaderné testy, jak Ruska tak USA. Známé jsou operace Dominik a Fish bowl v roce 1962. Vytvořila se Antarctic Treaty, díky které je Antarktida nejvíce vojensky uzavřenou a chráněnou oblastí na zemi. Dnes už si tam jen tak někdo nevyjede na průzkumy. A když už, tak jen na okraj, ale určitě ne až do těch míst, kde objevili klenbu, tedy k 80. rovnoběžce a 90. poledníku. A někteří, co se o to pokusili, zaplatili životy.

 

Byla vytvořena NASA, aby se stala jedinou autoritou, která má patent na rozum ohledně věcí ve vesmíru a aby nás vyučovala, jak to tam vlastně vypadá a že země je kulatá, ale i sféroid nebo obloid nebo hruška, apod. Jak se to komu hodí. Abychom vlastně ani nevěděli, jestli tam jsou vidět hvězdy nebo nejsou, protože někteří astronauti je vidí, jiní vidí jen nejtemnější tmu, fotografie z Měsíce ukazují černočernou tmu, Astronauti potvrzují černočernou tmu, ale jiní zase vidí samé hvězdy a planety a z údajně živých záběrů z ISS taky vidíme hvězdy, ale někdy taky moc ne...

 

A taky Hollywood hraje významnou roli. Vždyť první hraný film byl o letu na Měsíc, a jiný zase o obletu zeměkoule letadlem. A Don Pettit jasně mluví o tom, že si děláme hranice jen naší představivostí. Jen si to představme, že by to bylo možné, a šup, Hollywood a NASA nám nabídnou filmy.

 

A přišel průlom: člověk se dostal do kosmu. Jurij Gagarin tam byl 15 minut. Ale kde přesně byl? To už je jedno. Byl tam a byl v kosmu. Neviděl Boha, země je kulatá a vesmír je nekonečný. Tečka. A když tomu nevěříš, tak jsi hlupák, nevzdělanec, tupec... a potřebuješ doučování.

 

Dnes už nikdo nepomyslí na nebeskou klenbu. Je to věc posměchu a náboženských dogmatických představ. Řekni kámošům v hospodě, že nějaký politik je blbec, a nic se neděje, jsi "hero". Řekni ale, že nad námi je nebeská klenba a je to v encyklopedii, a vysmějou se ti a do hospody už nemusíš chodit. Budeš za vola. 

 

Lety do kosmu jednou a provždy změnily myšlení lidí. Jestliže lidé do té doby ještě věřili, že v Bibli mohou najít pravdu o naší zemi, tak to už neplatí. Lety do kosmu, záběry z kosmu, výroky kosmonautů, kteří to tam přece museli vidět, výroky vědců, akademiků věd, NASA... ty všechny hodily Bibli do koše. Bible přece nemůžeme brát vážně... jen něco, co se hodí do našich představ.

 

Bibli - zdroj pravdy a Božího slova - jsme dali do šuplíku jako nepotřebnou knihu a raději si zvolili moderní vědu a NASA. Vyměnili jsme jednoho Boha a Jeho knihu za nové božstvo. Je to naše volba, čemu věříme. Já osobně věřím raději Bibli a tomu, co původní věda dělala: pozorování a experimenty. A nemusím být přitom náboženský fanatik, nepatřím do žádné církve. Ale dává mi to smysl a vidím to tak kolem sebe, stejně jako to má dnes milióny dalších lidí po světě. Proto jsem taky Flat Earther. Když nezaujatě porovnám toto Boží slovo v Bibli + pozorování a experimenty -  s výroky vědců a NASA, které se mění každých pár let, pak Bible zcela jasně vyhrává.

 

A podporuje to i encyklopedie z roku 1958. Nad námi je dóm, nebeská klenba, Slunce a Měsíc a hvězdy a bludné hvězdy (planety), to vše je uvnitř, tak jak to Bible popisuje hned na první stránce v knize Genesis a v jiných knihách. Hebrejská kosmologie je daleko věrohodnější než představa o Velkém třesku, rotující zeměkouli obíhající slunce a hvězdy mnoho světelných let daleko. Neustále stejné konstelace hvězd o tom svědčí, Polárka, která je neustále a nehybně nad naším Severem, o tom svědčí. Všechno v přírodě o tom vypovídá... A vypovídá o tom, že to někdo inteligentní stvořil a že nepocházíme z opice... A přesto, každý máme svobodu mít vlastní názor a představu.

 

 

Jezuité a teorie zeměkoule