Cenzura na Youtube je také v plném proudu!

31.10.2018 13:52

Kde jsou ty doby, kdy jste zadali do Youtube vyhledávače slova jako "flat earth" a vyjela vám nejdříve videa, která měla největší sledovanost a nejvíce se blížila klíčovým slovům. Cenzura Google, Facebooku, Youtube a jiných sociálních sítí je v plném proudu. Co se tedy stane, když si dáte vyhledat nějaké kontroverzní téma jako je "flat earth", tedy "placatá země"?


Nejdříve vám vyjedou videa, která zpochybňují tuto pravdu, vysmívají se jí, nebo ji představují tak, že ji člověk musí skutečně označit za směšnou. Metody zlých sil jsou stále stejné: zesměšnit, pošpinit, zamlžit, zastrašit, týrat, zabít... Historie inkvizice se opakuje stále znovu ve svých různých podobách, ať už je to klub Sysifos v čele s Jiřím Grygarem, nebo cenzura Youtube a sociálních sítí. 

 

I když nejsem zrovna zastáncem Erica Dubaye, beru ho jako badatele a průkopníka v tématu placaté země. Eric byl jedním z prvních, kteří zveřejnili na Youtube videa o placaté zemi. Měl by být zákonitě na předních místech vyhledávačů včetně Youtube. Ale před časem se po něm jakoby země slehla... Nedávno natočil video, kde vysvětluje, jak byl perzekuován, byly mu rušeny a blokovány účty, odebírány subscribers,lajky, apod. 

 

Člověk se nestačí divit, jaké nepřátelství a odpor může vyvolat představa a názor o placaté zemi, který byl před desítkami let ještě zcela běžným a nepostižitelným názorem většiny lidí. Takže až budete příště hledat něco na Youtube, uvědomte si, že vám Youtube předhazuje právě to, co chce, abyste viděli. Musíte své hledání dobře specifikovat, čím více, tím lépe. Nevěřte ničemu, co vám vyhledávač předhodí na první stránce jako na stříbrném podnose.

 

Zde je video, které nahrál Eric Dubay o tom, jak je perzekuován za poslední roky:
(video je anglicky a nevím, jak dlouho bude online...)