Brazilští vědci dokázali mnoha experimenty, že Země není kulatá

30.05.2018 11:23

V mé písemné reakci na obdržení Bludného balvanu za víru a šíření teorie o Placaté zemi (od Jiřího Grygara a klubu Sisyfos za rok 2017) jsem zmínil experimenty brazilských vědců, které dokazují, že naše země není Zeměkoule. Udělování anticen klubu Sisyfos má varovat společnost před šířenými bludy za prošlý rok. Je však úsměvné, když jedni "vědci" něco prohlašují jako blud a varují veřejnost, zatímco jiní "vědci" ve stejnou dobu totéž prohlašují za pravdu potvrzenou experimenty.

 

V mé odpovědi jsem mimo jiné uvedl:

Pro ty z vás, kdo jste ateisté, tak sledujte na internetu, osobně nebo na mém blogu informace o brazilských vědcích, kteří sedm let po celém světě prováděli experimenty ohledně tvaru a povrchu naší země a dospěli k tomu, že je všechno jinak, než učí učebnice o heliocentrismu. 26.3.2018 je zveřejní v Sao Paulu a 29.3.2018 na internetu, určitě se objeví i na mém webu. 

 

O těchto brazilských vědcích jste se mohli dočíst taky na Prima Zoom:
https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/vedci-neustale-prekvapuji-merenim-dokazali-ze-zeme-je-placata

 

nebo taky zde:
https://www.prnewswire.com/news-releases/vdecke-experimenty-provedene-sdruenim-dakila-pesquisas-dokazuji-e-zem-neni-kulata-678256263.html

 

I když se závěry, ke kterým brazilští vědci docházejí, většina Flat Eartherů nesouhlasí, jejich experimenty jsou průkazné a naprosto vyvracejí model Zeměkoule, kterému jsme všichni vyučováni ve školách i médiích, a kterému většina lidí věří. 

 

Video někdo otitulkoval do češtiny, takže si můžete v klidu projít všechny základní experimenty, které dokazují nekulatost země, i když neumíte anglicky, španělsky, rusky, čínsky, turecky... Konkrétní data, měřící přístoje, souřadnice experimentů najdete na webu brazilců:
https://convexearth.org/experiments

 

Pokud ovládáte nějaký světový jazyk, v levém rohu webu máte možnost volby ze šesti jazyků. Na výše uvedeném odkaze se proklikáte k jednotlivým experimentům a podrobnostem o nich. Zmíněný dokumentární film s titulky v různých jazycích si můžete pustit z této jejich stránky:
https://convexearth.org/documentary

 

A pokud máte nejraději češtinu, pak je zde video, kde si můžete zapnout české titulky:

 

 

Nechci tyto vědce nějak škatulkovat nebo posuzovat, ale pro dokreslení jejich výzkumu je dobré zmínit také, jak vlastně ke svému výzkumu přišli. V roce 2011 těmto Brazilcům sdělil údajný "mimozemšťan" jménem Bilu instrukce o tvaru země a že mají provádět experimenty a jaké experimenty to přesně mají být. A tak je prováděli po sedm let. Zde je jedno video, které ukazuje přímý rozhovor s tímto Bilu z křoví nějakého lesa.

 

 

Tyto záběry se k Flat Earherům dostaly poté, co začali sdílet dokumentární film Brazilských vědců s jejich experimenty na konci března 2018. Většina Flat Eartherů pak tento dokument stáhla ze svým kanálů, protože s modelem Brazilců jednak nesouhlasí a zadruhé nechtějí mít nic společného s nějakým "mimozemšťanem" Bilu, kterého považují raději za démona. 

 

Proč za démona a ne za mimozemšťana? Flat Earheři věří, že je nad námi nebeská klenba z pevného materiálu, nad kterou je voda, jak to popisuje Bible v Genesis. Proto neexistuje vesmír a mimozemšťané nad touto klenbou. Kým Bilu může tedy být? Démonem. Ať už to je kdokoliv, má celkem velkou moc, když přesvědčil Urandira a další studované inženýry, vědce, aby věnovali tolik energie a času a prostředků do sedmiletého výzkumu, který jde přímo proti běžnému názoru vědy. 

 

I když experimenty, které provedli, celkem jasně dokazují, že země není koule, jejich závěry (model) se liší od závěrů (modelů) Flat Eartherů, kteří taktéž mnoho let prováděli podobné experimenty, a navíc se většina z nich opírá o staré spisy jako je Bible, atd. Dlouho jsem váhal, jestli toto video uvádět na mém webu, ale nakonec proč ne, experimenty jsou průkazné, alespoň ty, které dokazují rovnou vodní hladinu na velké vzdálenosti. 

 

Pro Flat Earthery jejich dokumentární film není ničím novým, ale pro lidi, kteří lpí na vědě a vědcích, na zeměkouli, evoluci, velkém třesku, gravitaci a teorii relativity, to může být důvodem k zamyšlení a přehodnocení svých vlastních i vědeckých názorů. Někteří Flat Eartheři považují dílo Brazilců za vytvořenou opozici vůči hnutí Flat Eatherů (Plochozemců).