7 otvorů v Mezinárodní vesmírné stanici

21.02.2018 05:41

Následující video představuje rozhovor Destina s astronautem Donem Petittem. Baví se mimo jiné i o prosklené kopuli a možnosti, že by unikal vzduch do vesmíru skrze mechanismus ovládání "okenic". Mechanismus prý utěšňují gumové těsnící kroužky. Destin je zaskočen tím, že obyčejné gumové těsnící kroužky zabraňují unikání vzduchu do vakua vesmíru. Don Petitt je onen astronaut, co prohlásil v jiném rozhovoru, že by ihned letěl na Měsíc, ale že už bohužel nemáme technologii tam doletět, protože jsme ji zničili a musíme znovu pracně vytvořit. Taky prohlásil v jiném rozhovoru, že ve vesmíru viděl množství hvězd i planety, zatímco jiní astronauti naopak tvrdí, že viděli černočernou tmu. Ve výpovědích astronautů, ve videích, fotografiích, živých vysíláních NASA z kosmu a ISS je tolik rozporů, nesrovnalostí a vytvořené počítačové grafiky a virtuální reality, že nezaujatý soudný člověk nemůže ani věřit, že by to byla pravda. Toto celé video to jen potvrzuje.

 

pro video níže s českými titulky klikněte zde

 

Don Petitt údajně udělal hodně záběrů a časosběrných videí z Mezinárodní vesmírné stanice ISS, kde si můžeme všimnout množství hvězd, světel na zemi, atd. V některých záběrech hvězdy dokonce krouží okolo nehybné polárky, což moc dobře nechápu, pokud ISS obíhá Zeměkouli za 92 minut, rychlostí 27 720 km/h ve výšce kolem 400 km (wikipedie). Jak může kamera, která obíhá již rotující Zeměkouli (1600 km/h) každých 92 minut vidět a nafilmovat totéž, co vidíme tady na zemi? Je to prostě zase jen počítačová grafika. 

 

Jak může časosběrné video nahrát něco takového, když údajně oběhne zeměkouli za 92 min?

 

Jak může časosběrné video nahrát něco takového, když údajně oběhne zeměkouli za 92 min?
Jaktože objektivem někde uvnitř ISS vidět přes tuto prosklenou kopuli celá Zeměkoule?
Když se podíváme přes ta okna, pak je ta "koule" menší než celý výhled. Stačí si dokreslit celou kružnici.
A opět vidíme nehybnou Polárku a časosběrné dráhy hvězd kroužící kolem ní?

 

Zajímavý je i další obrázek z kopule Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Všude samé dráty a kabely, to se tam fakt musí dobře astronaut pohybovat mezi samými dráty... Zeměkoule je celá vidět? Přes tuto jednu prosklenou kopuli? A na jiných záběrech z ISS je horizont jen mírně zakřivený? Připadá vám jako koule nebo spíše nějaká špatně natažená modrá pizza?... ISS můžete sami prozkoumat, procházet se uvnitř, podívat se z kopule zde:

 

Mezinárodní vesmírná stanice ISS

 

 

 

 

Jak může časosběrné video nahrát něco takového, když údajně oběhne zeměkouli za 92 min?