4K video z Mezinárodní vesmírné stanice ISS

30.12.2017 07:27

ahoj :)

zde je jedno krásné video zobrazující záběry Zeměkoule z Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Přidaná hudba a smysly člověka se mohou jen rozplývat. Otázkou jen je: Je to práce grafiků NASA nebo je to skutečné video z ISS? Podle mne a mnoha dalších lidí (i těch, kteří nejsou Flat Earthers) je to jen grafická práce, fake, ale ne skutečné video. Mrkněte sami.

 

Kde jsou letadla?

Jestli jste navštívili nebo žili někdy v USA, tak víte, že je tam běžná věc cestovat letadlem. Letecký provoz je tam opravdu hustý. Hodně hustý provoz je i mezi Evropou a USAi dalšími destinacemi na zemi. Pro představu, kolik letadel je aktuálně ve vzduchu, si můžete zapnout web flightradar24.com a sledovat to množství letadel letících většinou ve výšce 10 km. Můžete si kliknout na jednotlivá letadla a uvidíte o jaký let se jedná, o jaké letadlo, výšku letu, atd. 

Myslíte, že když my jsme údajně schopni vidět ISS zde na zemi pouhým okem, jak nám tvrdí NASA, a přičemž ISS je jen o trochu větší než letadlo, že bychom neměli vidět v těchto záběrech tato letadla?

Já myslím, že bychom je určitě vidět měli. Když jsme schopni vidět města v USA, ať už ve dne nebo v noci, nebo při oblačnosti, protože v 10 km letí letadla nad mraky. Jenže to už bychom chtěli od grafiků NASA hodně. 


Kde jsou mraky?

Asi tak od 7:50 jsou záběry USA. Ani mráček. Žil jsem roky v USA, ale nevzpomínám si, že by kdy přes celé USA nebyl ani mráček. Je to tak různorodá země... No, to jen tak pro zamyšlení. Podle mne se jedná jasně o CGI počítačovou grafiku. 

 

Proč se mraky nehýbají?

Když se podíváte na oblohu, když je oblačno, tak často vidíte, jak se mraky pohybují, někdy dokonce různé vrstvy protichůdným směrem. Na některých záběrech zde se mraky celoplošně ani nehnou. Vypadá to prostě jen na upravenou fotku či namalovaný obraz, přizpůsobený zakřivení země. Mraky umřely a nějakým magickým způsobem zvaným gravitace se pohybují naprosto shodně se zemí a to celoplošně. To bohužel neodpovídá realitě, kterou pozorujeme ze země... To je taky často argument v komentářích pod tímto videem na Youtube.

 

Velká koule nebo málá koule? :))

Jak jste si určitě všimli, tak to zakřivení zeměkoule je ve videu většinou přes celý obraz a vidíme jen část země. Ale přece je zde jeden záběr, kde vidíme celou kouli. :)) Okolo 11:07 vidíte celou kouli skrze tu prosklenou kabinu, nebo co to je. V pravém okně vidíte kromě modré "země" taky solární panely, to znamená, že to okno nekončí tam, kde končí modrý obraz. Záběr je tedy na celou zeměkouli. To je nemožné, protože to by musela být Mezinárodní vesmírná stanice ISS najednou o hodně dále, než se nachází při ostatních záběrech, které vidíme. Mrkněte i na tu rychlost, s jakou se nyní točí zeměkoule :) ... A pak zde máme opět návrat k velké kouli.... Škoda, že nám NASA není schopna poskytnout nesetříhaný 92 minutový záznam celého oběhu Zeměkoule, nebo lépě těch oběhů v kuse více, tak 2, 3, 4, abychom mohli skutečně porovnat, jak se chová Slunce, Měsíc, hvězdy, souhvězdí, letadla, satelity, mraky, atd.

 

Kde je Měsíc?

Neměl by být vidět občas na těch záběrech taky Měsíc, nějak jako na těchto záběrech? :))
https://epic.gsfc.nasa.gov/galleries/2015/lunar_occultation/video

 

Kde jsou satelity?

Mrkněte na některé weby nebo obrázky popisující, kolik je údajně v kosmu satelitů. Sputnik1 byl prý vypuštěn na oběžnou dráhu v roce 1957. Od té doby jich tam je opravdu moc a moc: Komunikační satelity, navigační satelity, povětrnostní satelity, výzkumné satelity... Největším z nich je ale ISS. Podle vzdálenosti od země rozdělujeme oblasti na Low Orbit, Medium Orbit a High Orbit. NSSDC Master Cataog uvádí na konci října 2010, že od roku 1957 bylo vypuštěno na oběžnou dráhu 6578 satelitů. Nejvíce satelitů vypustilo Rusko: 1324, USA 658.   Podle NASA je na oběžné dráze okolo 22000 objektů dostatečně velkých na to, aby se daly sledovat a registrovat. Některé z nich jsou např. staré rakety nebo zanechané satelity. Space.com odhaduje, že okolo 370.000 kusů vesmírného odpadu poletuje na oběžné dráze rychlostí až 22.000 mph. Nyní je na oběžné dráze více než 35.000 satelitů podle space.com.

A ani jediný satelit není vidět? Ani jediný odpadek, satelit, stará raketa... nenarazí do ISS a nenatrhne jim stříbrný obleček? Opravdu věříte, že to jsou skutečné záběry? No, je to každého volba, čemu chce věřit. Na PC se dnes dá vytvořit cokoliv. O tom svědčí filmy z Holywoodu...  

 

Zkusme ty satelity a letadla spočítat v tomto kratším videu :)
Výsledek = 0

  

 

Hodně lidí se ptá: Proč nevidíme žádné Satelity? Např. borec tohto videa. 

Taky se ptáte nebo stačí věřit tomu, co nám sdělí média a NASA?

 

Jako v pohádce: Šťastný konec - Našli mí rádcové, našli? :)
Konečně jsem ty satelity našel. Můžeme je vidět v této pohádce z NASA o ISS a satelitech.

 

Ať už je to jakkoliv, mějte se krásně a mějte se rádi i lidi kolem sebe :)