A přece se netočí! - Skok z 8 km bez padáku

02.02.2018 06:01

Zeměkoule se údajné točí okolo své osy. To znamená, že vše na rovníku uhání rychlostí 1600 km/h. To je celkem hodně, když to porovnáme s jízdou v autě okolo 200 km/h, ne? Představte si, že máte klukovský sen: Skočit bez padáku z 8 km do malé čtvercové sítě, která vám má zachránit život. Ale ta síť pod vámi uhání rychlostí 1600 km/h? Jak to uděláte? Letadélko neletí takovou rychlostí... Nebo... že by se země ani nehnula a vy jen skočíte dolů???

 

 

Někteří lidi mají představu, že se atmosféra točí společně se Zeměkoulí a proto ta rychlost nehraje žádnou roli. To je naprostá blbost. Vzduch není nijak připoután k rotujícímu povrchu Zeměkoule, takže si může proudit, jak se mu zlíbí. Nedávno jsem viděl video, kde kouř sopky se stáčel na jednu stranu a mraky nad tímto kouřem ubíhaly na druhou stranu. Ne, Vzduch, kouř, prostě nic, co není fyzicky spojeno se Zeměkoulí, nerotuje a ani nemůže rotovat stejnou rychlostí jako tento povrch. Celá ta teorie Zeměkoule je naprostá kravina, když o tom člověk začne selským rozumem přemýšlet. 

 

Někteří lidé uvádějí příklad, kdy sedí ve vlaku a taky jim neuletí čepka nebo šátek, káva, čaj, atd. To je pravda, pokud jsou v uzavřeném vagónu. Kdo však měl někdy kabriolet, tak ví, jaký je to rozdíl jezdit se zataženou střechou nebo když ji složí. To to pak lítá a vlaje! A to se bavíme jen o nějakých 100-200 km/h. Což teprve 1600 km/h!

 

 

Ke znázornění si můžete taky ponořit tenisák do vody a pak ho roztočit kolem své osy. Co udělá voda? Pokud hrajete tenis, tak víte, že se s mokrým tenisákem nedá hrát. Drží se voda tenisáku zuby nehty? Rotuje společně s tenisákem? A co ten vzduch okolo tenisáku? Točí se stejnou rychlostí okolo tenisáku? Ani náhodou... A naše Zeměkoule je údajně takovým tenisákem. Máme oceány, jezera, řeky... pak atmosféru, která řídne a řídne až nakonec přechází ve vakuum. Žádný strop, žádná fyzická bariéra, která by vytvářela nějaký uzavřený systém... prostě jen si přecházíme do vakua a to vakuum jakoby nic, je mírumilovné, má s námi slitování a proto nevcucne do "vesmíru" atmosféru ani moře ani řeky, lidi, ptáky, včely, letadla... samozřejmě díky zázračné síle gravitace, že? :)

 

A vůbec, drží voda na nějaké kouli? Aha, naše Zeměkoule vlastně není koule :) 

Zde jeden empirický důkaz, že nedrží :)

 

 

Ale vraťme se k tomu seskoku z 8 km výšky. Aby mohl člověk seskočit z takové výšky bez padáku do malé čtvercové sítě, musí vědět, že mu tento čtverec neuteče o kilometry pryč. To by byl jeho poslední seskok. Země je nehybná, netočí se a je plochá. Skokan dopadne šťastně do své sítě a sklidí slávu za svou odvahu. Letadla přistávají severním, jížním, východním i západním směrem, létají všemi směry a v podobných časech oběma směry. Mraky se prohánějí taky všemi směry. Nic - kromě NASA a školních učebnic a médií - nenasvědčuje tomu, že by naše země byla koule a rotovala okolo své osy rychlostí 1600 km/h. 

 

Takže zde je ten seskok Luke Aikinse bez padáku z 8 km výšky

No... není to šílenec? Jeho skok trval 3 minuty. 

Kdyby se to konalo na rovníku Zeměkoule, tak by se čtverec pod ním posunul o 80 km dále.

 

 

Představte si nyní, že letadla klesají z výšky 10 km a nepadají volným pádem. Musí přizpůsobit svou rychlost, klesání, směr přistávací dráhy, aby přistáli v pravý čas a na správném místě. Ve Frankfurtu nad Mohanem např. přistávají letadla co půl minuty z různých směrů. Fakt myslíte, že by to bylo možné, kdyby se země točila kolem své osy a pohybovala se rychlostí 1600 km/h? Kde by byla mezitím přistávací dráha, než by letadlo sestoupilo dolů? Jak by přistávalo jížním nebo severním směrem, když by dráha uháněla na západ? 

 

Deset nejnebezpečnějších letišť světa

 

Země je rovná, plochá a nehybná, neotáčí se okolo své osy, neuhání okolo Slunce, ani okolo galaxie...